Samsung si prý vybral Olympus pro pomoc s výrobou fotoaparátů do telefonů

samsung olympus spolupráce

Výrobci mobilních telefonů čas od času spolupracují s některými výrobci profesionálních fotoaparátů na snímačích ve svých zařízeních. Ne vždy to nese kýžený úspěch a malé logo firmy na zádech je tam spíše na okrasu. V minulosti tento trend odstartovala Nokia, která začala spolupracovat s firmou Zeiss. Nyní by mohl spojit síly Samsung a Olympus, přičemž první telefony s těmito snímači nemusí být tak daleko.

Samsung a Olympus? Brzy možná partneři

Leaker @heyitsyogesh na svém Twitteru naznačil, že by se mohl jihokorejský gigant spojit s japonským výrobcem fotoaparátů – firmou Olympus. Tato firma by měla vyrábět fotoaparáty pro budoucí vlajkové lodě jako je Galaxy Z Flip 3 nebo Galaxy S22. Zatím se jedná o nepotvrzenou informaci, ale dle několika zdrojů se domlouvají už pouze formality a oznámení této spolupráce je prý na spadnutí.

Kromě firmy Nokia můžeme vidět tuto spolupráci třeba mezi Huawei a Leica nebo mezi OnePlus a Hasselblad. Kromě toho nyní Samsung pracuje na čipu s kódovým označením Olympus, což je dalčí indicie toho, že by na této zprávě skutečně mohlo být byť jen zrnko pravdy.

Uvítali byste tuto spolupráci?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)