Samsung prý u výroby ohebných displejů dost přitlačí na pilu

Samsung ohebný displej výroba 2022

Společnosti Samsung se podle všeho konečně podařilo dostat chytré telefony s ohebnými displeji na velkou vlnu zájmu zákazníků a není tedy divu, že už o skutečně masovém využití těchto konstrukcí uvažují i další konkurenti. Například Xiaomi, Oppo, Vivo nebo Realme. I když by se mohlo na první pohled zdát, že mají tyto plány nadělat Samsungu vrásky, skutečnost je opačná. Korejský gigant má totiž “pod palcem” téměř celý trh s flexibilními obrazovkami, takže by z jeho pohledu šlo o velké zakázky. A ty už se prý hrnou, což vede k rozšiřování výroby.

Server The Elec přišel s informací, že vietnamská továrna, která v současné chvíli produkuje na sedmi linkách cca 1,5 milionu kusů za měsíc, bude brzy posílena o další tři linky. Díky tomu by měla být schopná vyrábět 2 miliony displejů měsíčně. Cíle by prý měla společnost dosáhnout někdy ke konci příštího roku. Zhruba dvě třetiny ohebných obrazovek si prý Samsung ponechá pro interní kompletaci telefonů.

Jaký trend kolem flexibilních mobilů očekáváte na rok 2022?

Zdroj: Sammobile

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)