Samsung odhaduje, že ohebné mobily překonají řadu Note

Samsung prodejnost ohebné mobily Note plány odhad

Mobilní telefony s ohebnou obrazovkou se krůček po krůčku stávají na trhu běžnou záležitostí a snaha o snižování jejich cen napomáhá tomu, že po nich pokukuje stále více zájemců. Nezpochybnitelným celosvětovým lídrem je v tomto segmentu korejský Samsung, který úspěšně několik let prodává hned dvě série flexibilních smartphonů – Galaxy Z Flip a Galaxy Z Fold. Firma se přitom netají dalšími velkými plány. Prodejnost “skládaček” by podle ní měla velmi brzy překonat dřívější čísla u řady Note.

Ve své zprávě o výsledcích za 2. čtvrtletí roku 2022 Samsung přímo uvedl, že “mobilní divize očekává solidní ziskovost s tím, jak se skládací produkty stanou hlavním proudem, protože si společnost klade za cíl překonat prodeje zařízení řady Galaxy Note”. Firma se jinými slovy spoléhá na to, že se ohebné mobily finálně stanou tahouny generujícími vysoké zisky. V posledním čtvrtletí Samsung zaznamenal jejich propad, i když tržby rostly.

V roce 2021 korejský gigant údajně prodal cca 10 milionů ohebných telefonů. Prodejnost posledních vyráběných Note sérií Note10 a Note20 činila 14 a 12 milionů. Zdá se tedy, že vytyčený milník není úplně daleko.

Kolik znáte lidí s ohebným mobilem?

Zdroj: aheadlines

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)