Samsung představil nabíječku, díky které dobijete tři zařízení najednou

Samsung nabijecka

Máte doma několik mobilních zařízení, které potřebují dobíjet téměř každý den? Pokud ano, tak nejspíše znáte situaci, ve které potřebujete hned tři nabíječky, abyste mohli další den bez problémů fungovat. Jak se nyní zdá, tak na podobnou situaci myslela i společnost Samsung, která uvedla velmi zajímavou novinku. Bohužel to má několik velmi zásadních ale. Pojďme se podívat na to, co vlastně Samsung představil.

Samsung nabijecka

Novinka spočívá ve speciálním kabelu, díky kterému budete moci dobít až tři zařízení s micro USB konektorem najednou. Jedná se o normální nabíjecí kabel, který je v polovině roztrojen. Bohužel to má několik velmi zásadních ale. První problém spočívá v nedostatečném přísunu energie, pokud budete dobíjet více zařízení najednou. Při jednom připojeném zařízení se vám dostane 2 A, při dvou zařízeních 1 A a pokud připojíte třetí, tak se budete muset spokojit s pouhými 667 mA. Bohužel poslední hodnota nebude dostatečná pro rychlé dobití prakticky jakéhokoliv zařízení na dnešním trhu.

Druhé ale spočívá v ceně. Pokud tento kabel budete chtít, tak budete muset sáhnout velmi hluboko do kapsy. Jeho cena byla totiž stanovena na 40 USD, což je v přepočtu přibližně 840 Kč. Pokud vezmeme v potaz přepočet na eura, tak cena může být i 1120 Kč.

Využili byste této nabíječky? Přijde vám cena nepřiměřeně vysoká?

Zdroj: Engadget.

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (29)