Samsung odhalil tři parádní monitory. V čem je jeden z nich první?

samsung uhd monitor s8

Společnost Samsung je ve světě monitorů poměrně významnou firmou a nyní představuje tři nové modely. Podrobnější informace si jihokorejský gigant schovává na akci CES 2022, ovšem už nyní o nich víme několik zajímavých detailů. Konkrétně jde tedy o modely Odyssey Neo G8, Smart Monitor M8 a Samsung S8.

Samsung představil tři zajímavé monitory

Samsung Odyssey Neo G8 se může pochlubit úhlopříčkou 32 palců a jako první na světě dokáže vykreslit 4K obraz při 240Hz obnovovací frekvenci. Můžeme počítat také s Quantum Mini LED podsvícením či typickým zakřivením. Technologie jako Quantum Matrix či Quantum HDR 2000 umožní vykouzlit maximální jas až 2 000 nitů při přehrávání HDR obsahu. Co se týče portové výbavy, nechybí 2x HDMI 2.1 a DisplayPort 1.4. Na zadní straně monitoru nalezneme také RGB osvětlení a díky funkci CoreSync jej automaticky uzpůsobuje tomu, co se děje na obrazovce.

Dalším kouskem je Samsung Smart Monitor M8, který je nástupcem poměrně oblíbeného monitoru M7. Jeho největší předností je fakt, že je chytrý a tak jej můžete využívat bez toho, aniž byste museli mít nutně nějaké další externí zařízení jako třeba Android TV box, herní konzoli nebo počítač. Disponuje stejně jako předchůdce 32″ displejem a 4K rozlišením. Nově na něm však nalezneme webkameru, která dokáže spolupracovat s aplikací Google Duo.

Posledním modelem je Samsung Monitor S8, který se pyšní certifikací Underwriters Laboratories, což znamená, že netrpí odlesky. Disponuje 98% pokrytím prostoru DCI-P3 a 32″ verze se může pochlubit také certifikací VESA DisplayHDR 600. Další informace o všech modelech se dozvíme na veletrhu CES 2022.

Jaký monitor používáte doma vy?

Zdroj: TheVerge

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)