TOPlist

Samsung uvádí na trh nové monitory! Zaujmou umělou inteligencí, velikostí i zvukem

chytrý monitor samsung
  • Samsung představil novou řadu chytrých monitorů v čele s modelem M8 a podporou AI
  • Nabízí rozměry od 27 palců až po 43 palců a rozlišení od Full HD po UHD
  • Samozřejmostí je možnost připojení do ekosystému Samsung

Společnost Samsung Electronics uvedla 22. dubna na trh řadu chytrých monitorů 2024, které zlepší využitelnost domácího života.

Nově představené chytré monitory zahrnují:

  • M8 s UHD rozlišením a AI procesorem (32 palců, až 400 nitů)
  • UHD monitory M7 (43 palců a 32 palců, až 300 nitů)
  • FHD monitory M5 (32 palců a 27 palců, až 250 nitů)

Výrazně lepší zážitek ze sledování obsahu

Chytrý monitor 2024 M8 je vybaven procesorem s podporou AI, který podporuje funkci 4K AI Upscalingu. Ten zvyšuje rozlišení u obsahu s nízkým rozlišením na 4K. Efekt se může lišit v závislosti na typu a formátu obsahu a při připojení k počítači a v herním režimu se nemusí použít. Zvukový zážitek je také vylepšen díky funkci Active Voice Amplifier (AVA) Pro, která analyzuje zvuk na pozadí a hlas obsahu, detekuje okolní hluk a zesiluje pouze hlas. Důležité dialogy tak uslyšíte zřetelně i v hlučném prostředí. Alespoň to tvrdí firma ve svých marketingových materiálech.

chytrý monitor samsung

Rozšířené možnosti připojení napříč zařízeními Samsung

Smart monitory pro rok 2024 nabízí rozšířenou konektivitu nejen se smartphony, ale i s různými zařízeními Galaxy, což zajišťuje pohodlnější používání.

Byla také vylepšena zdravotní funkce propojená s Galaxy Watch. Když se Galaxy Watch připojí k smart monitoru, zobrazuje se na něm Fitness Tracker, který umožňuje uživatelům užívat si cvičení podle vlastního výběru, zatímco sledují cvičební obsah nebo televizní a OTT programy.

chytrý monitor samsung

Chytrý monitor M8 je vybaven 360 Audio Mode, který poskytuje ještě lepší zvukový zážitek připojením ke sluchátkům Galaxy Buds. Detekuje pohyby hlavy uživatele, aby nabídl třírozměrný zvuk, což zvyšuje realističnost sledovaného obsahu.

Na monitoru můžete také využívat širokou škálu obsahových služeb, aniž byste potřebovali samostatné zařízení, stačí se připojit k internetu. Aplikace Smart TV vám umožní přímo streamovat oblíbený OTT obsah a Samsung TV Plus vám umožní sledovat živé vysílání a filmy zdarma. (Samsung neuvádí dostupnost pro různé regiony, předpokládáme tedy spíše pesimisticky jen Jižní Koreu).

Podporuje také funkci „Gaming Hub“, která vám umožní využívat různý herní obsah bez nutnosti používat počítač nebo konzolové zařízení.

chytrý monitor samsung

 

Dostupnost a cena

Model M8 se dodává v teplé bílé barvě a jeho cena je v přepočtu asi 14600 Kč. Modely M7 a M5 jsou k dispozici v bílé a černé barvě. V závislosti na barvě a velikosti se cena modelu M7 pohybuje mezi 9300 Kč až 11700 Kč a cena modelu M5 mezi 5700 Kč až 6700 Kč.

Jestli a kdy budou monitory dostupné v ČR není zatím známo. Vzhledem k tomu, že loňský model se u nás běžně prodává, neočekáváme problémy s dostupností.

Používáte monitory Samsung?

Zdroj: Samsung News

Libor Foltýnek
O Autorovi - Libor Foltýnek

Libor Foltýnek je redaktor s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti technologií a fotografie. Jeho práce je charakterizována důkladným výzkumem, poutavým vyprávěním a praktickými radami, které zpřístupňují… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)