Jak rychle sdílet desítky fotek? S aplikací Link Sharing od Samsungu

link sharing samsung

Pokud chcete rychle sdílet desítky fotek nebo jiných souborů, máte na výběr z řady možností. Populární jsou například různé služby typu Úschovna či Letecká pošta, při troše praxe lze také použít cloudové disky. Samsung nabízí pro tyto účely svou vlastní službu Link Sharing (původně Simple Sharing). Její výhodou je jednoduchost a fakt, že mobilní aplikaci lze instalovat i na telefony jiných značek.

Co aplikace Link Sharing slibuje?

Link Sharing je aplikace pro sdílení souborů, původně určená pro Samsung Galaxy S8 a S8+. Můžete s ní pohodlně sdílet objemné videoklipy nebo velké množství fotografií (v původním rozlišení) se širokou skupinou lidí. Jako hlavní vlastnosti a funkce jsou jmenovány:

  • Přenos velkých souborů bez složitého nastavování.
  • Bezpečný přenos souborů službou Samsung Cloud.
  • Maximálně lze najednou přenést 2 GB, velikost jednoho souboru je omezena na 1 GB.
  • Podporuje všechny typy souborů (kromě balíčků APK).
  • Různé možnosti přenosů.
  • Možnost odeslat konkrétním kontaktům, vytvořit odkaz a sdílet s kódem

Dodejme, že takto nahrané soubory zůstanou na serveru po dobu dvou dnů. Po vypršení tohoto limitu jsou automaticky smazány. Služba tedy není koncipována pro archivaci, ale skutečně jen pro rychlé sdílení většího počtu souborů.

https://www.youtube.com/watch?v=C8-_UkuK2cQ

Jak Link Sharing funguje v praxi?

Pojďme si ukázat v praxi, jak to celé funguje. Řekněme, že potřebujeme rychle sdílet desítky fotek z našeho redakčního telefonu. Pro tyto účely jsme použili zařízení Sony Xperia Z3 s Androidem 6.0.1.

Ve výchozí aplikaci Album jsme vybrali padesát obrázků (fotografií a snímků obrazovky) a jedno video o celkové velikosti 521 MB. Následně jsme použili funkci sdílení a z nabízených aplikací Link Sharing, která se v české mutaci Androidu prezentuje pod ikonou Sdílení odkazů. Při prvním spuštění aplikace požádala o několik oprávnění (k úložišti, kontaktům, odesílání SMS), následně jsme museli souhlasit se smluvními podmínkami a zásadami ochrany osobních údajů. Poté následovalo ověření telefonního čísla.

Druhá možná cesta vede přímo z aplikace, kde přes kruhové tlačítko Plus vyberete v galerii obrázky a videa, případně dokumenty a další typy souborů, které chcete sdílet.

Tři možnosti sdílení

V další nabídce pak můžeme vybírat ze tří možností:

  • Odeslat kontaktům – pokud má příjemce nainstalovanou aplikaci Link Sharing, zobrazí se mu upozornění v notifikacích. Přímo z aplikace si pak může sdílené soubory stáhnout. V opačném případě je odeslána SMS s informacemi k zobrazení souborů.
  • Vytvořit kód – v tomto případě je vytvořen jedinečný kód s platností deset minut, po jehož zadání se k souborům dostane uživatel aplikace, kterému tento kód předáte.
  • Sdílení přes jiné aplikace – toto bude asi nejpoužívanější možnost, protože ji mohou použít i příjemci, kteří nemají nainstalovanou aplikaci Samsung Link Sharing. V tomto případě je vygenerován odkaz, přes který je možné soubory prohlížet a stahovat ve webovém prohlížeči.

Následně jsou soubory nahrány na server a pak je vygenerován jedinečný odkaz pro jejich stažení. Musíme ocenit, že nahrávání je (samozřejmě s ohledem na rychlost aktuálního připojení k Internetu) velice rychlé.

V mobilní aplikaci můžete sledovat, jak probíhá nahrávání, případně prohlížet a stahovat soubory, které s vámi sdílí ostatní. V nastavení doporučujeme přepnout Ukládání a stahování souborů na Pouze přes Wi-Fi. Kromě toho je možné deaktivovat oznámení o sdílených souborech a odstraňovat z přehledu soubory, jejichž platnost vypršela. Pokud některý se sdílených odkazů odstraníte z historie před vypršením jeho platnosti, stane se nepřístupným i pro příjemce.

Jak to vidí příjemce?

Odkaz je příjemci odeslán ihned, tedy ještě předtím, než jsou všechny soubory nahrány. Uživatel je však o probíhajícím procesu nepřehlédnutelně informován. Obrázky lze prohlížet jako v galerii, videa je možné přehrávat online. Samozřejmě můžete soubory stahovat, a to jak jednotlivě, nebo pouze vybrané, tak i všechny najednou (v tom případě je ovšem nutné v prohlížeči povolit stahování více souborů). Každopádně prostředí z pohledu příjemce je maximálně jednoduché a nemělo by činit potíže ani začátečníkům.

Resumé

Aplikace Link Sharing od Samsungu nabízí alternativu k leteckým poštám, úschovnám a podobným webům, přes které lze rychle sdílet řádově až stovky souborů s dalšími uživateli. Její výhodou je integrace do systému, takže uživatel nemusí řešit žádná nastavení a jednoduše nasdílí to, co potřebuje. Příjemce pak dostane odkaz, přes který může soubory prohlížet a stahovat. V případě, že také používá aplikaci Link Sharing, může být o sdílení informován přes notifikace a stáhnout si soubory do zařízení.

Jako hlavní důvody, proč tento program vyzkoušet, tedy jmenujeme jednoduché ovládání, přímočarost a rychlost.

Aplikace se chlubí více než padesáti miliony instalací, což je ovšem dáno i tím, že ji najdete předinstalovanou v zařízeních tohoto výrobce. Průměrná známka 2,5 nevypadá lichotivě, nicméně je do jisté míry dána tím, že původně nebyl tento program lokalizován do češtiny. Další záporné body Sdílení odkazů získalo za to, že ji Samsung zahrnul do aktualizací svých telefonů bez možnosti odstranění. Link Sharing můžete vyzkoušet na telefonech s Androidem 6.0 Marshmallow a vyšším.

A jak sdílíte větší počet či objem souborů vy?

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)