Samsung stvořil lednici, která odhalí (nejen) noční vetřelce

Samsung Family Hub – náhleďák

Víte, co je to „bílý sex“? To znamená, že v noci přijdete do kuchyně, stoupnete si k lednici a do rána ji vyjíte. Pro toho, kdo tento druh záliby provozuje, se jedná rozhodně o zajímavou aktivitu, jenže je děláno často „na tajňáka“, aby přítel/manžel či přítelkyně/manželka o vaší zálibě nevěděl/a. Samsung se rozhodl proti ledničkovým vetřelcům bojovat.

Lednice Samsung – kamery, displej a všechno chytré

Dobrá tedy, teď zpátky k faktům. Samsung stvořil lednici, která je prošpikovaná zajímavými technologiemi, které dobře známe z našich malých kapesních miláčků – smartphonů. Jedná se o takové ty vychytávky, u kterých si řeknete, „k čemu je to vlastně dobré a proč vlastně?“ Jenže ono někdy to, co vypadá jako nesmysl, může poměrně dobře fungovat.

Lednice Family Hub od Samsungu má na dveřích umístěn 21,5″ displej s rozlišením FullHD, díky kterému můžete sledovat dění uvnitř lednice, aniž byste museli její dveře otevřít. Uvnitř má totiž nainstalované kamery, které vnitřní prostor bedlivě sledují. Co je ovšem ještě lepší – můžete použít smartphone nebo tablet jako dálkový zobrazovač. Pokud tedy jdete na nákup bez nákupního lístku, můžete se z obchodu podívat, co ve vaší lednici chybí. No není to skvělé?

Samsung Family Hub lednice

Lednice pak samozřejmě sama vše sleduje. Může vás tedy upozornit, že vám něco dochází, a zamezit tak nechtěnému vyčerpání zásob například mléka. V domovské Korei má ale ještě jednu skvělou funkci, kterou zatím jinde nevyužijete. Lednička sleduje, které potraviny jsou vaše oblíbené, a pokud je najde v nějakém e-shopu, dovolí je objednat přímo ze svého displeje.

Tato lednice si své jméno, Family Hub, rozhodně zasloužila. Nejedná se zde už totiž o pouhou chladničku, ale opravdu o centrum uprostřed domácnosti, na které je možné připojit další IoT. A zde není místo pro vtipkování, protože podobné centrum pro IoT může výrazně ušetřit energii potřebnou pro jejich funkčnost, protože lednice poskytne vše potřebné, právě včetně displeje.

V současnosti vystavuje Samsung lednici Family Hub na veletrhu CES 2016 v Las Vegas spolu s celou řadou dalších připojitelných zařízení. Cenu ani dostupnost na jakémkoli trhu však zatím bohužel neznáme.

Zdroj: AA.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)