Prohlížeč Samsung Internet se učí vytáhnout text z obrázků

Samsung Internet beta v18 kopírování extrakce textu

Vývojáři společnosti Samsung poslali do světa betaverzi v18 svého základního mobilního prohlížeče Samsung Internet. Aplikace, která má díky citlivější péči o soukromí nebo pohodlnosti méně zkušených uživatelů hodně fanoušků i v konkurenci giganta Google Chrome, tímto dostává kromě různých oprav i nové funkce. Mezi novinkami se objevila například i schopnost přímého kopírování či jinak řečeno extrakce textu z obrázků.

Samsung Internet Browser
Samsung Internet Browser

Zaváděná funkce je dostupná skrze kontextovou nabídku u konkrétního obrázku. Po klepnutí na extrakci je možné označit oblast s textem, který se dá následně například odeslat i do překladače, ale hlavně jej může uživatel zkopírovat do schránky pro další použití. Extrakce textu je prozatím dostupná jen u zařízení s nadstavbou One UI 4.1.1, což v tuto chvíli představuje pouze řada Galaxy S22.

Samsung Internet beta v18 kopírování extrakce textu ukázka

K dalším novinkám v Samsung Internet Beta v18 patří například ochrana soukromí před weby využívajícími tzv. CNAME Cloaking nebo možnost přesnějšího nastavení zobrazování panelů na velkém displeji telefonu Galaxy Z Fold3.

Jaké máte zkušenosti s prohlížečem Samsung Internet?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)