Šéf Samsungu se osobně omluvil za ovlivňování výkonu mobilů

Samsung GOS výkon omluva

Jong-Hee Han, výkonný ředitel a člen správní rady společnosti Samsung Electronics, se osobně omluvil uživatelům za to, že telefony z dílny jeho firmy nekalým způsobem zneužívaly službu Game Optimizations Service (GOS). Připustil, že “společnost nedocenila obavy zákazníků”, a prohlásil, že “bude zákazníkům pozorněji naslouchat, aby se podobný problém neopakoval”.

Jak se před pár dny podařilo odhalit, “pomůcka” GOS nejenže nepomáhala hrám a aplikacím k zajištění vyššího výkonu, ale dokonce jejich procesy i omezovala. A to pouze při reálném používání koncovými uživateli a mimo oficiální měření v benchmarkových nástrojích. Na to například provozovatelé služby Geekbench reagovali smazáním záznamů u Samsung zařízení za posledních několik roků.

V rámci poslední aktualizace Samsung fungování GOS upravil tak, že je uživatel přesně informován o tom, co nástroj způsobuje. Povolení výkonnostní uzdy bude mít pravděpodobně za následek, že se budou mobily rychleji vybíjet. Úspora energie je pravděpodobně důvodem, proč firma GOS uvedeným způsobem používala.

Jak vnímáte kauzu Samsungu a jeho GOS?

Zdroj: GSMA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)