Potvrzeno: Samsung Smart Things, Google Home a Matter si budou rozumět

Samsung SmartThings Matter Google Home

Co bylo několikrát avizováno či předvídáno z jiných stran, bylo nakonec oficiálně potvrzeno. Společnost Samsung zařadí své chytré produkty a také ovládací systém Smart Things pod “střechu” technologie Matter a budou si mimo jiné rozumět i se službou Google Home. Ke změně dojde v nejbližších měsících.

Google Home
Google Home

“Majitelé telefonů a tabletů Samsung Galaxy zvládnou pomocí svých zařízení snadno ovládat jiné přístroje kompatibilní se systémem Matter v ekosystémech SmartThings i Google Home. Propojení přístrojů napříč ekosystémy znamenalo složitá nastavení v nejrůznějších aplikacích a uživatelských účtech a často nefungovalo obousměrně. Uživatelé si tudíž museli pamatovat, které konkrétní aplikace lze pro ovládání jednotlivých přístrojů používat. Tento problém řeší nový technologický standard Matter,” připomněla společnost nedávné spuštění této novinky.

Samsung dodal, že po otevření aplikace SmartThings se uživatelům zobrazí seznam zařízení se systémem Matter, která jsou součástí ekosystému Google Home. Pak už bude snadné zaregistrovat tato zařízení i v systému SmartThings a naopak. Následně budou moci uživatelé své přístroje v chytré domácnosti ovládat buď pomocí aplikace SmartThings, nebo v prostředí Google Nest Hub, a nebude mezi tím žádný rozdíl. Uživatelé nebudou muset žádné zařízení přidávat do systému ručně a nebudou si také muset pamatovat, v jakém systému jednotlivá zařízení původně fungovala.

Jaké máte zkušenosti se SmartThings?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)