Samsung Gear S3: Lepší ciferník, vyšší výdrž a konečně GPS

Samsung Gear S3

Společnost Samsung na veletrhu IFA 2016 v Berlíně představila nový model chytrých hodinek, který nese označení Samsung Gear S3. Důležité funkce byly zachovány, přidává ale navíc některé důležité vlastnosti, jako GPS či větší baterii.

Samsung Gear S3: Dva modely, stejné útroby

Jihokorejská společnost přinesla na svět hned dva modely řady S3, liší se pak ale především v použité konstrukci. Model Gear S3 classic je určen především do společnosti, verze frontier je pak na pohled robustnější, což ocení aktivnější jedinci například při sportu. Design hodinek je povedený a kráčí ve stopách předchozí generace – kruhový displej, kovové zpracování i otočný ciferník. Ten byl ještě do jisté míry vylepšen a uživatelé s ním mohou i třeba reagovat na příchozí hovory či oznámení.

Nechybí samozřejmě ani odolnost IP68, která umožní hodinky bez újmy ponořit do hloubky 1,5 metru po dobu 30 minut. Hodinky by měly splňovat i armádní požadavky na odolnost. Pásky jsou opět vyměnitelné za libovolný 22mm kus.

Skvělý hardware uvnitř

SuperAMOLED displej dostal průměr 1,3″ a rozlišení 360×360 pixelů, díky čemuž je jemnost úctyhodných 278 PPI. Novinkou je zde celobarevný Always-On displej, který zobrazuje čas a informace nepřetržitě s menší spotřebou. Displej je navíc kryt tvrzeným sklem Corning Gorilla Glass SR+. Zapracovalo se i na baterii, která má nyní kapacitu 380 mAh (model S2 má 250 mAh), díky čemuž se výdrž vyhoupne až ke 4 dnům.

Pro sportovce je pak připravena GPS konektivita, díky čemuž lze hodinky používat pro přesný záznam fitness aktivit i bez mobilního telefonu. K tomu pomůže i akcelerometr, gyroskop či barometr. Konektivita je pak skvělá – nechybí Wi-Fi, Bluetooth, NFC, MST, zmiňovaná GPS (Glonass) či 3G/LTE konektivita u vybrané verze Gear S3 frontier. Nezapomnělo se ani na bezdrátové nabíjení či reproduktor s mikrofonem pro vyřizování hovorů.

Chytré hodinky Samsung Gear S3 jsou poháněny dvoujádrovým procesorem s frekvencí 1 GHz, který je doplněn 768MB RAM pamětí a 4GB vnitřním úložištěm. Systém Tizen 2.3.2 umožní připojit mobilní telefony s Androidem 4.4+ a alespoň 1,5 GB RAM. Podpora telefonů s jiným OS prozatím chybí, ale Samsung ji alespoň pro iOS do budoucna plánuje. Nově však Samsung uvolnil SDK pro vývojáře, můžeme se tak těšit na další softwarové novinky

Samsung Gear S3 – specifikace

  Samsung Gear S3
Model Gear S3 frontier Gear S3 classic
Bluetooth Bluetooth®, LTE Bluetooth®
Displej 1,3” kruhový Super AMOLED

360 x 360, 278 ppi

Celobarevný Always On Display

Corning® Gorilla® Glass SR+

Aplikační procesor Dual core 1,0 GHz
Operační systém Platforma založená na operačním systému Tizen 2.3.2
Velikost 46 x 49 x 12,9

62 g

46 x 49 x 12,9

57 g

Pásek 22 mm 22 mm
Paměť 4 GB interní paměť, 768 MB RAM
Konektivita 3G/LTE, Bluetooth® 4,2, Wi-Fi b/g/n, NFC, MST, A-GPS/Glonass Bluetooth® 4,2, Wi-Fi b/g/n,

NFC, MST, GPS/Glonass

Senzory Akcelerometr, Gyroskop, Barometr, HRM, Ambient Light
Baterie 380 mAh
Nabíjení Bezdrátové nabíjení (WPC Inductive)
Odolnost Prachu a voděodolný (stupeň krytí IP68)
Kompatibilita Android 4,4↑, RAM 1,5GB +

Cena a dostupnost

Chytré hodinky Samsung Gear S3 by se na český trh mohly dostat v průběhu měsíce října, cenovku však zatím Samsung bohužel neprozradil.

Líbí se vám hodinky Samsung Gear S3?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)