TOPlist

Samsung Galaxy Z Fold6 může konečně překvapit novým foťákem. A že je na co čekat!

Samsung Galaxy Z Fold5
  • Letošní Samsung Galaxy Z Fold6 by se mohl dočkat významného upgradu
  • Podle známého insidera obdrží o mnoho lepší hlavní kamerový senzor
  • Pochlubit by se tak mohl až 200Mpx rozlišením

Samsung dlouhodobě nepatří mezi výrobce, který by u svých telefonů každoročně přicházel s razantními hardwarovými změnami. Kromě upgradu čipsetu, s čímž se počítá už de facto automaticky, jsou vylepšení většinou jen menšího charakteru. U skládacích telefonů řady Galaxy Z Fold to platí dvakrát tak dobře – nová „pětka“, vydaná v průběhu loňského léta, žádným velkým průkopníkem nebyla. Její nástupce, tedy Galaxy Z Fold6, by už ale mohl konečně přinést tu jednu dlouho očekávanou novinku.

Skládací telefony zpravidla nejsou těmi smartphony, u kterých by se kladl nejvýraznější důraz na fotoaparáty, avšak použít potřetí ten samý hlavní snímač by už opravdu byla ostuda. Naštěstí, Galaxy Z Fold6 by mohl vyměnit 50Mpx hlavní senzor za něco mnohem pokročilejšího. Alespoň je o tom tedy přesvědčen známý insider Revegnus.

Uznávaný leaker se v příspěvku na sociální platformě X nechal slyšet, že Samsung Galaxy Z Fold6 může nafasovat stejný obrazový snímač, jako má letošní vlajka Galaxy S24 Ultra. Pokud by se jihokorejský výrobce k tomuto kroku skutečně uchýlil, překvapil by asi nejen mě, ale také spoustu dalších fanoušků.

Samsung Galaxy S24 Ultra spoléhá na 200Mpx senzor s podporou optické stabilizace obrazu a clonou f/1,7. Podle serveru DxOMark je telefon co do schopností fotoaparátů až na 18. místě v uznávaném žebříčku. Zato je však považován za mobil s nejlepším displejem vůbec, o čemž jsme samostatně psali zde.

Uvítali byste lepší fotoaparát u nového Galaxy Z Foldu?

Zdroj: X

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)