Samsung Galaxy Z Fold 2 oficiálně: obrovský skok kupředu. Je toto ideální skládací telefon?

levný ohebný telefon Samsung Galaxy Z Fold 2

Samsung na akci Galaxy Unpacked 2020 oficiálně odhalil druhou generaci svého ohebného telefonu – Galaxy Z Fold 2. A již ze začátku vám můžeme říct, že se dočkal oproti původní generaci značných vylepšení. Konečně zde máme velký displej na přední straně, který byl v původní generaci dosti kritizován. Pojďme si tedy tento telefon představit.

Samsung Galaxy Z Fold 2 oficiálně

Původní 4,6″ displej nahradil velký 6,23″ AMOLED panel s Full HD rozlišením a průstřelem uprostřed, takže nyní můžeme využít pouze jeden displej, budeme-li k tomu mít důvod. Je totiž oproti původní generaci znatelně větší. Na zadní straně můžeme spatřit modul, kde se nachází tři z celkem pěti fotoaparátů. Ten je podobný, jako u nové řady Galaxy Note 20. Hlavní senzor disponuje rozlišením 12 megapixelů, optickou stabilizací a autofokusem. Teleobjektiv má pak rozlišení 64 megapixelů a ultraširokoúhlá kamera pak 12 megapixelů. Další dva fotoaparáty nalezneme na přední straně v displeji.

Pokud telefon rozevřeme, vykoukne na nás velký 7,7″ AMOLED panel s rozlišením 2213 x 1689 pixelů a obnovovací frekvencí 120 Hz. Je skvělé, že se Samsungu povedlo dát rychlou frekvenci i do ohebného panelu. Co se týče výkonu, můžeme očekávat to nejlepší, tedy Snapdragon 865 Plus od Qualcommu. Ta oproti standardní verzi běží na vyšších taktech a nabízí také lepší výkon grafického čipu. Sekunduje mu 12 GB LPDDR5 RAM, takže o výkonu tohoto zařízení nemůže být pochyb. Úložištěm je 256 GB UFS 3.1. Zvýšila se také kapacita baterie, která má nyní hodnotu 4 500 mAh a podporuje 25 W nabíjení. Můžeme také počítat s reproduktory od AKG či Androidem 10 s nejnovější nadstavbou One UI.

Samsung Galaxy Z Fold 2 Hands-on and First Look!

Samsung Galaxy Z Fold 2 Hands-on and First Look!

  • 6,23″ AMOLED panel s Full HD rozlišením (zavřený stav)
  • 7,7″ AMOLED panel s rozlišením 2213 x 1689 pixelů, 120 Hz (otevřený stav)
  • Snapdragon 865 Plus, 12 GB RAM, 256 GB úložiště
  • 12 MPx + 64 MPx + 12 MPx fotoaparáty
  • Reproduktory AKG
  • Android 10

Pokud se Samsungu na této akci něco povedlo, je to za nás právě tento telefon. Oproti původní generaci totiž nabízí spoustu vylepšení a změn, které uvítáme v každodenním provozu. O ceně a dostupnosti zatím nepadla řeč, více informací se dovíme v následujících týdnech.

Jak se vám líbí Galaxy Z Fold 2?

Zdroj: Galaxy Unpacked 2020

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)