Úctyhodné. Čekali byste, že Galaxy Z Flip3 vydrží tohle?

Samsung Galaxy Z Flip3 crash test ohýbání

Pokud si pořídíte ohebný telefon Samsung Galaxy Z Flip3, korejský výrobce u něj podle oficiálních materiálů ručí za bezproblémových 200 tisíc otevření a zavření, než dojde k nějakým mechanickým problémům s displejem či pantem. Ne vždy se to pochopitelně podaří splnit a nikdo nepředstírá, že nedochází k žádným reklamacím. Současně se ale ukazuje, že obecný limit tohoto mechanismu leží ještě mnohem dál, než ho Samsung trochu opatrněji stanovil.

Samsung Z Flip 3 at 418.500 Folds! The End of the Stream!

Samsung Z Flip 3 at 418.500 Folds! The End of the Stream!

YouTuber Mrkeybrd umístil Galaxy Z Flip3 do speciálního stroje a zahájil test ohýbání, který pět dní i živě vysílal. V několika videích se věnoval i překonaným milníkům, konkrétně u hodnot 200, 275, 333 a 352 tisíc rozevření a zavření. U poslední hodnoty, která překonává oficiální zaručenou výdrž o více než 50 %, začal vykazovat pant první známky nespolehlivosti. Stále však nic nebránilo tomu, aby se telefon pomocí jiného stroje dál otevíral a zavíral.

How Many Times Can a Samsung Z Flip 3 Fold Before It Breaks? #TheGreatFoldingTest

How Many Times Can a Samsung Z Flip 3 Fold Before It Breaks? #TheGreatFoldingTest

Úplná neschopnost normálního ohýbání nakonec nastala až u hodnoty 418 500, což je opravdu úctyhodné. Autor videa doplnil, že s takovou výdrží by telefon zvládal 100 ohybů denně po dobu jedenácti let. Přitom je stále řeč jen o mechanickém poškození pantu, nikoli displeje. Ohebná obrazovka mobilu zůstala v pořádku. Galaxy Z Flip3 jsme také testovali, i když ne tak drasticky.

Jak myslíte, že by si vedly ostatní ohebné mobily?

Zdroj: acentral

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)