Samsung Galaxy Z Flip 5G oficiálně: podpora 5G, dvě nové barvy i vysoká cena

samsung galaxy z flip 5g oficiálně

Samsung se rozhodl urychlit čekání a oficiálně představil nový Galaxy Z Flip 5G již dnes. Už několik týdnů dopředu jsme věděli, že je telefon na cestě, ovšem všichni jsme ho čekali až na akci Galaxy Unpacked, která se koná 5. srpna. Pojďme si jej tedy představit.

Samsung Galaxy Z Flip 5G oficiálně

Samsung Galaxy Z Flip 5G sdílí většinu svého hardwaru se svým starším předchůdcem, ale několika změn jsme se přece dočkali. Třeba vylepšeného výkonu. V původním Galaxy Z Flip tikal čipset Snapdragon 855 Plus, což se nyní mění. V novince totiž tiká aktuálně nejvýkonnější čipset pro Android na světě – Snapdragon 865 Plus. Právě ten zajišťuje také podporu 5G sítí. Telefon je rovněž dostupný v nových barevných variantách Mystic Bronze a Mystic Grey.

Přední stranu telefonu tedy pokrývá stejný 6,4 Dynamic AMOLED displej s rozlišením 2636 x 1080 pixelů. Na vnější straně se pak nachází 1,1″ panel s rozlišením 300 x 112 pixelů. Stejná zůstala také soustava dvou fotoaparátů. Hlavní disponuje rozlišením 12 megapixelů a světelností f/ 1,8 a sekunduje mu ultraširokoúhlý snímač se stejným rozlišením a světelností f/ 2,2. Telefon bude k dispozici 7. srpna a to za cenu 42 999 Kč.

Co říkáte na novou verzi Galaxy Z Flip 5G?

Zdroj: tisková zpráva

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)