Samsung odhalil odolný Galaxy XCover6 Pro. Má 120Hz displej, slušný Snapdragon a 50Mpx foťák

samsung galaxy xcover 6 pro

Samsung Galaxy Xcover 6Pro byl předmětem několika spekulací a nyní se na německém oficiálním webu společnosti  konečně ukázal. Jedná se o odolný mobil, který splňuje nejen standardy pro uživatele pracující v náročných podmínkách. Jeho výbava je totiž v rámci podobných zařízení poměrně zajímavá a nutno dodat, že jde o vůbec první Xcover, který podporuje 5G sítě.

Samsung Galaxy XCover6 Pro dostal 120Hz displej

Začněme displejem. Jedná se o 6,6palcový LCD panel s Full HD+ rozlišením a 120Hz obnovovací frekvencí. Disponuje také zvýšenou citlivostí, což v praxi znamená, že jej budete moci ovládat i v rukavicích popřípadě když budete mít mokré ruce. V kapkovitém výřezu se pak nachází 13Mpx selfie kamerka. Zadní stranu pak pokrývá malý modul, ve kterém nalezneme 50Mpx hlavní snímač se světelností f/1,8 a také 8Mpx ultraširoký senzor se světelností f/2,2.

Telefon samozřejmě splňuje certifikaci IP68 nebo vojenskou normu MIL-810H. Telefon váží solidních 235 gramů a celkové rozměry činí 168,8 x 79,9 x 9,9 mm. Pod kapotou tiká čipset Qualcomm Snapdragon 778G v kombinaci s 6 GB RAM a 128GB úložištěm, které je navíc rozšiřitelné díky microSD slotu. Výdrž dostala na starost 4050mAh baterie s podporou 15W nabíjení. Je navíc vyměnitelná, takže pokud potřebujete být někde, kde není elektřina, stačí si sebou vzít jednu náhradní.

Systémem je samozřejmě Android 12 s nadstavbou One UI 4. Nechybí ani audio jack nebo tlačítko push-to-talk, které se bude hodit pro komunikaci s ostatními. V Česku bude stát telefon 14 999 Kč a k dostání bude od července.

Měli jste někdy odolný telefon?

Zdroj: Samsung, GSMArena, tisková zpráva

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)