Outdoorový Samsung Galaxy Xcover 3 přichází na český trh, známe cenu

galaxy xcover 3

Nabídka outdoorových telefonů se zvýšenou odolností proti vodě, prachu i pádu není na našem trhu mnoho. Proto vítáme každý přírůstek do této, nepříliš početné, kategorie. Ten nejnovější pochází z dílny jihokorejského Samsungu, nese název Galaxy Xcover 3 a kromě ochrany proti vniknutí prachu či vody (ponoření do hloubky 1 metr po dobu 30 minut) splňující normu IP67 nabídne také odolnost proti teplotním šokům a otřesům splňující vojenský standard MIL-STD 810G.

Oproti těžkým mobilním obrněncům, jaké vyrábí například světoznámý Caterpillar, si Galaxy Xcover 3 zachovává poměrně civilní vzhled i rozměry. Podobně, jako například Xperia M4 Aqua, také Galaxy Xcover 3 nabídne voděodolné konektory, které nepotřebují krytku. V praxi může být užitečné také tlačítko na boku přístroje, kterému uživatel může přiřadit oblíbené funkce jako například aktivaci svítilny či fotoaparátu. Toto tlačítko může rovněž posloužit jako spoušť fotoaparátu a dokáže rozlišovat mezi krátkým a delším stisknutím.

Samsung Galaxy Xcover 3 je osazen 4,5″ PLS displejem o rozlišení 800 x 400 px. Výkon bude telefonu dodávat poměrně neznámý 64bitový chipset Marvell Armada PXA1908 se čtyřmi jádry Cortex-A53, taktovanými na 1,2 GHz. Grafický výkon má obstarat čip Vivante GC7000. Pro představu, tato kombinace by měla být svým výkonem přibližně na úrovni mnohem známějšího Snapdragonu 410. Operační paměť RAM má kapacitu 1,5 GB, velikost interního úložiště pak činí 8 GB. Přítomen je i slot pro paměťové karty microSD. Hlavní fotoaparát má rozlišení 5 MPx a doplňuje jej přisvětlovací LED dioda. Přední kamerka nad displejem pak zvládne pořizovat až 2MPx snímky. Aktivnější uživatele pak jistě potěší přítomnost kompasu či výškoměru. Nechybí zde ani NFC konektivita či podpora rychlého mobilního datového připojení prostřednictvím LTE, a to na frekvencích 800 / 850 / 900 / 1800 / 2100 MHz. Baterie nabídne, pro outdoorový telefon, podprůměrnou kapacitu 2200 mAh, na druhou stranu je telefon vybaven poměrně úsporným hardwarem, což by mohlo výdrž na jedno nabití značně prodloužit. Rozměry telefonu jsou 132,9 x 70,1 x 9,95 mm, jeho hmotnost pak činí přijatelných 154 g.

Samsung_Xcover_3 (4)

Samsung Galaxy Xcover 3 bude na českém trhu dostupný od poloviny května a to za doporučenou maloobchodní cenu 6 199 Kč s DPH.

Co na Samsung Galaxy Xcover 3 a jeho cenu pro český trh říkáte?

 

Zajímají vás novinky (nejen) z dílny Samsungu? Chcete si produkty této společnosti pořádně prohlédnout také naživo? Neváhejte navštívit Alza AndroidRoadshow 2015!

registracehome

Zdroj: TZ

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)