Nejlepší Wear OS hodinky na trhu? Samsung představil řadu Galaxy Watch5

samsung galaxy watch5

Na své dnešní tiskové konferenci představil Samsung kromě ohebných mobilů Galaxy Z Fold4 a Galaxy Z Flip4 také chytré hodinky Galaxy Watch5 a Galaxy Watch5 Pro. Už z prvních dojmů můžeme s klidem říct, že jde o jedny z nejlepších Wear OS hodinek a nejen díky parádnímu vzhledu, ale také odolnosti, nebo na poměry těchto hodinek slušné výdrži baterie. Tak se na ně pojďme mrknout.

Samsung Galaxy Watch5 oficiálně představeny

Pojďme začít displeji, u kterých jsme se však žádných změn nedočkali. Menší verze dostala 1,19palcový AMOLED panel s rozlišením 396 x 396 pixelů, větší pak 1,36palcový AMOLED panel s rozlišením 450 x 450 pixelů. Vylepšeno však bylo samotné safírové sklíčko, které je o 60 % odolnější. Na prezentaci jsme měli možnost zkusit hodinky poškrábat a můžeme potvrdit, že je sklo opravdu velmi odolné.

Tělo standardní verze je tvořeno z hliníku, pokud byste měli zájem o Pro verzi, můžete se těšit na titan. V obou případech mají hodinky IP68 certifikaci a splňují také vojenský standard MIL-STD-810G. V útrobách rovněž tiká stejný 5nm čip Exynos W920. Zlepšení se však dočkala baterie. Menší varianta disponuje 284mAh akumulátorem, zatímco větší 410mAh. Varianta Pro má dokonce 590mAh baterii, což už je solidní hodnota a potěší rovněž fakt, že se nabijí o 30 % rychleji, než Galaxy Watch4. Z 0 na 45 % se dostanete za 30 minut.

Na prezentaci v Londýně se Samsung hodně věnoval spánku. Samotné rozhraní je vylepšené, hodinky vám nově pomohou vytvořit si spací návyky a novinkou jsou zvířecí odznáčky, které dostanete po nějaké době používání. Na základě nich pak můžete plnit další úkoly tak, abyste dosáhli co nejkvalitnějšího spánku.

Počítat můžeme také se sledováním srdečního tepu, hladiny okysličení krve nebo stresu. Pokud plánujete s hodinkami cvičit, potěší vás tzv. bioelektrická impedanční analýza, která vám na základě vaší výšky, váhy a tělesného tuku doporučuje různé režimy tréninku. Nadstavba One UI for Watch přináší také 8 nových ciferníků a ostatní vylepšuje.

Samsung Galaxy Watch5 české ceny:

  • Samsung Galaxy Watch5 40mm – 7499 Kč
  • Samsung Galaxy Watch5 40mm LTE – 8499 Kč
  • Samsung Galaxy Watch5 44mm – 8199 Kč
  • Samsung Galaxy Watch5 44mm LTE – 9499 Kč
  • Samsung Galaxy Watch5 Pro – 11 999 Kč
  • Samsung Galaxy Watch5 Pro LTE – 12 999 Kč

Do které verze Galaxy Watch5 půjdete?

Zdroj: vlastní, tisková zpráva

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)