Studie: Jak přesně měří Galaxy Watch4 okysličení krve?

Samsung Galaxy Watch4 chytré hodinky SpO2 okysličení krve studie

Výrobci chytrých hodinek se model od modelu snaží zákazníky přesvědčit o stále lepších a zdokonalených funkcích, zejména v oblasti analýzy tělesných atributů. Tepová frekvence, kvalita spánku, hladina stresu nebo třeba hodnota okysličení krve. U některých funkcí výrobci rovnou opatrně udávají, že poskytují jen orientační údaje, nicméně nejednoho zvědavce napadne, jak přesné tedy údaje jsou. V americkém žurnálu Sleep Health vyšla studie, která porovnává hodinky Samsung Galaxy Watch4 s certifikovanými lékařskými přístroji z pohledu měření okysličení krve alias SpO2.

Během experimentu, který spočíval v testování asi stovky dobrovolníků, se výzkumníci zaměřili na schopnost hodinek pomoci v případech syndromu spánkové apnoe (OSA). Z výsledků vyplývá, že mezi měřeními hodinkami a tradičním přístrojem jsou jen velmi malé rozdíly. „Přesnost GW4 odpovídá normám FDA a ISO. Hlavní předností této studie je, že hodnotila výkonnost reflexní pulzní oxymetrie nošené na zápěstí při měření SpO2 u pacientů se spánkovou apnoe a u některých pacientů s hlubokou desaturací,“ stojí mimo jiné v hodnocení studie.

Samsung Galaxy Watch4 chytré hodinky SpO2 okysličení krve studie graf

Výsledek prakticky znamená, že hodinky Samsung Galaxy Watch4 by mohly být považovány za vysoce kvalitní zařízení vhodné pro pacienty trpící OSA či jinými obtížemi, u kterých je potřeba detailně sledovat okysličení krve během spánku.

Jaké zdravotní metriky sledujete na hodinkách?

Zdroj: sammobile

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)