Hodinky Samsung Galaxy Watch 3 potěší lecčím, ale cenou nejspíš ne

samsung-galaxy-watch-3-cr-ceny-oficialni-predstaveni-parametry

Samsung před malou chvílí odtajnil v rámci své akce Galaxy Unpacked nové produkty spadající do této „rodiny“. Mezi čtyřmi přístroji, které se obratem vydají i na český trh, jsou dle očekávání také chytré hodinky Galaxy Watch 3. Velkou spoustu jejich parametrů jsme znali už díky dřívějším únikům z různých zdrojů i přímo od jihokorejské firmy. Jednou z mála věcí, které ještě zbývaly pro tuzemské zájemce k odhalení, byly finální ceny, za které se budou různé varianty Samsung Galaxy Watch 3 v ČR prodávat. Jejich posouzení necháme na vás, nicméně tušíme, že příliš asi nepotěší. Pojďme si současně zrekapitulovat, co nové hodinky nabízejí.

Rozdílové parametry modelů Samsung Galaxy Watch 3

41mm verze 45mm verze 45mm verze Titanium
barvy Mystic Black, Mystic Silver Mystic Bronze, Mystic Silver Mystic Black
materiál ocelové tělo, kožený řemínek ocelové tělo, kožený řemínek titanové tělo, ocelový řemínek
rozměry 41 x 42.5 x 11.3 mm 45 x 46.2 x 11.1 mm 45 x 46.2 x 11.1 mm
hmotnost 49.2 g 53.8 g 43 g
displej 1,2″ (30 mm) 1,4″ (34 mm) 1,4″ (34 mm)
baterie 247 mAh 340 mAh 340 mAh
varianty BT / LTE BT / LTE BT

Drtivá většina ostatních specifikací, vlastností a funkcí už byla dříve odhalena. Delší dobu víme například o tom, že hodinky budou mít znovu otočnou lunetu (původní Galaxy Watch ji měly, Watch Active ne), bezdrátové nabíjení, ciferníky reagující například na počasí, měření okysličení krve či detekci pádu. Z hardwarových specifikací lze vyčíst následující: ochrana displeje Corning Gorilla Glass DX, čipset Exynos 9110, 1 GB RAM, 8 GB úložiště, A-GPS, NFC, odolnost IP68 (5ATM) a vojenský standard MIL STD 810G. V některých zemích bude dostupné i měření tlaku a také EKG. České a Slovenské republiky se to však týkat nebude. S výdrží hodinek se Samsung nepochlubil. Předpokládáme ale, že to opět bude reálně někde mezi jedním až dvěma dny běžného provozu.

Proč Galaxy Watch 3?

Samsung v tomto případě nedodrží standardní číslování a pojmenování produktů. Na trhu má momentálně hodinky Galaxy Watch a také dva modely z řady Galaxy Watch Active. A právě řadu Active hodlá brát jako druhou generaci. Právě představené hodinky tak budou třetí generací.

Které další zajímavé funkce byly představeny?

  • Úprava barev ciferníku podle fotky. Skrze funkci Můj styl můžete nahrát snímek a ciferník upraví svůj styl podle dominantních barev.
  • Podpora obrázků a emoji ve zprávách. I na displeji hodinek nyní bude možné vidět obrázky a emoji obsažené ve zprávách z chatovacích aplikací.
  • Automatické návrhy odpovědí. Podle toho, jestli vám přijde například zpráva s fotkou nebo otázkou, vám systém doporučí relevantní varianty odpovědí.
  • Historie zpráv. Abyste nemuseli dumat, jak vypadaly poslední zprávy v konkrétní komunikaci, systém nebude ukazovat pouze poslední odpověď, ale několik posledních zpráv.

Ceny variant Samsung Galaxy Watch 3 pro ČR

Galaxy Watch 45mm BT 12 499 Kč
Galaxy Watch 45mm LTE 13 499 Kč
Galaxy Watch 41mm BT 11 499 Kč
Galaxy Watch 41mm LTE 12 999 Kč
Galaxy Watch 45mm BT Titan 17 499 Kč

První čtyři standardní modely nových Samsung hodinek budou dostupné hned od 7. srpna. Titanová verze do ČR a SR dorazí až ve čtvrtém kvartálu roku, tedy nejdříve v říjnu.

Co říkáte na ceny Samsung Galaxy Watch 3 pro ČR?

Zdroj: Samsung Galaxy Unpacked

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)