Galaxy Tab S9 FE: Máme evropské ceny i použitý čipset. Se Snapdragonem se můžeme rozloučit

samsung galaxy tab s9 tablet
  • Samsung brzy odhalí další tablety řady Tab S9
  • Půjde o tradiční „fanouškovskou“ edici
  • Nyní unikají evropské ceny

Teprve nedávno nám Samsung ukázal novou řadu Galaxy Tab S9 a už se pomalu začíná spekulovat o dalších tabletech jihokorejské firmy. Ty budou rovněž spadat do této rodiny, nabídnou však nižší cenu a kompromisy s ní spojené.

Samsung ale opět míří na vyšší cenovou kategorii, stále jde o tablet řady Galaxy S, nikoliv Galaxy A. Dle posledních informací by měl stát Galaxy Tab S9 FE s 11″ displejem ve verzi 6/128 GB 549,99 EUR, tedy přibližně 13 300 korun. Větší varianta označovaná jako Galaxy Tab S9 FE+  s 12,4″ displejem a pamětí 8/128 GB bude prý dostupná 749,99 EUR (asi 18 000 korun). V obou případech se bavíme o Wi-Fi verzích a není jasné, zda firma nabídne i LTE připojení.

samsung galaxy tab s9 fe

Ceny se mohou v různých zemích samozřejmě mírně lišit, ale pro orientaci nám to bohatě stačí. Tablety mají vypadat podobně jako vlajky, pod kapotou však nebude tikat Snapdragon 8 Gen2, namísto něj se budeme muset spokojit s Exynosem 1380, který tiká třeba v telefonu Galaxy A54.

Samsung zatím nestanovil oficiální datum oznámení nových tabletů. Nicméně stránky podpory pro řadu Tab S9 FE už byly spuštěny, což je docela silný indikátor brzkého uvedení na trh.

Co říkáte na ceny nadcházejících Samsung tabletů?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)