TOPlist

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra v redakci. Co byste chtěli vědět o novém špičkovém tabletu?

samsung galaxy tab s8 ultra

Minulý týden nám Samsung představil vlajkové telefony Galaxy S22 a také nové tablety řady Galaxy Tab S8. Dočkali jsme se celkem tří nových modelů, přičemž nám se do redakce dostala ta nejvyšší verze, tedy Galaxy Tab S8 Ultra. Zařízení tedy začínáme testovat a zkusíme si v recenzi mimo jiné odpovědět na otázku, zda se v dnešní době dá žít bez klasického notebooku a pro všechny běžné úkony využívat Android tablet.

Galaxy Tab S8 Ultra v redakci Svět Androida

Už ze specifikací nebo videí jsme věděli, že tablet disponuje obřím displejem. Přesto vás jeho velikost ve skutečnosti překvapí. Zatím jsme jej nepodrobili žádnému důkladnějšímu testu, ale na první pohled jde skutečně o špičkový panel. Kromě velikosti překvapí také tloušťka, která činí pouhých 5,5 mm. Samozřejmě jde o velký kus zařízení, takže jej v ruce pocítíte. Na druhou stranu je (bez pouzdra) stále lehčí než drtivá většina notebooků.

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra

  • 14,6″ Super AMOLED panel, 2960 x 1848 pixelů, 120 Hz obnovovací frekvence
  • 12Mpx selfie kamerka + 12Mpx ultraširoká selfie kamerka + 13Mpx hlavní snímač + 6Mpx ultraširoký fotoaparát
  • Qualcomm Snapdragon 8 Gen1
  • 8/12/16 GB RAM, 128/256/512GB úložiště + podpora microSD karet
  • podpora Wi-Fi 6E a 5G sítí
  • rozměry 208,6 x 326,4 x  5,5 mm
  • váha 726 gramů

https://www.youtube.com/watch?v=iTXEJQlMjMI&t=1s

Stihli jsme si poslechnout pár písniček a reproduktory hrají špičkově. Nechybí samozřejmě Samsung DeX, díky čemuž si můžete vytvořit rozhraní, které je podobné Windows. Výkon pak dostal na starost Qualcomm Snapdragon 8 Gen1, takže zřejmě tušíte že s je nekompromisní. Systém je (jak byste u podobného zařízení čekali) extrémně plynulý a jen škoda, že ještě není dostupná aplikace LumaFusion. Pokud máte tedy k tabletu jakékoliv otázky, neváhejte se zeptat v komentářích.

Co vás zajímá ohledně Galaxy Tab S8 Ultra?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)