TOPlist

Samsung chystá Galaxy Tab Active Pro, konkurenta pro iPad Pro

samsung

Ačkoliv jsme Androidisti, jedno nelze Applu upřít. Ano, jsou to tablety. Ty má zkrátka a dobře Apple lepší, než kterýkoliv Android a příchod iPadOS tuto skutečnost pouze umocňuje. Nyní se však začíná šuškat, že by Samsung mohl přijít s řešením. Údajně totiž chystá konkurenta pro iPad Pro se špičkovým hardwarem a displejem, který by mohl nahrazovat notebook. Půjde tedy o profesionální tablet, který doplní aktuální řadu Samsung Galaxy Tab.

samsung ipad pro active tab

Samsung má na trhu spoustu tabletů se slušnou výbavou, ovšem prodeje se s iPady nemohou rovnat. Samsung má údajně radikálně změnit přístup, jak k tabletům přistupoval. Od základů má být překopán nejen jeho design, ale také výkon, který nabídne to nejlepší, co se na trhu nachází. Je třeba upozornit, že chce Samsung konkurovat vyloženě iPadu Pro, nikoliv klasickým iPadům. Pro běžné uživatele má řady Samsung Galaxy Tab A a S, které nabídnou dostatek výkonu pro konzumaci obsahu a hraní her, ovšem pro profesionály jsou tyto stroje nevýkonné. Dokonce už nyní známe jeho pravděpodobné označení. Samsung si totiž nechal zaregistrovat v Evropské unii ochrannou známku pro značku Tab Active Pro.

Žádné podrobnější technické specifikace nejsou známy. Předpokládá se, že Samsung Galaxy Tab Active Pro přijde na trh během roku 2020. Jihokorejský gigant tak vycítil příležitost a trh s profesionálními tablety rozhodně nechce nechat Applu, jelikož pokud budeme počítat s tím, že v budoucnu budou tablety čím dál více nahrazovat notebooky, je zde obrovský prodejní potenciál.

Mají tablety ještě smysl a proč?

Zdroj: letsgodigital.org

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)