Samsung Galaxy S7: Domácí tlačítko se velmi snadno poškrábe

Samsung Galaxy S7 poškozené tlačítko  (3 of 1)

Samsung Galaxy S7 je skvělý telefon, což dokázala i naše recenze. O tom, že ale není nic dokonalého, nás přesvědčil jeden neduh, který jsme si vyzkoušeli na vlastní kůži – poškrábané domácí tlačítko. Je to skutečně obecný problém?

Poškrábané tlačítko po pár týdnech používání

Přestože redakční telefony při našem testování nešetříme, chováme se k nim s velkou opatrností. Sem tam se v době testování na telefonu nějaký ten menší škrábanec objeví, ale jde spíše o ojedinělé případy. Přesně takový potkal i testovaný Samsung Galaxy S7, u kterého jsme si přibližně po měsíci a půl všimli dosti netypického škrábance na domácím tlačítku. Přestože nám příčina známa nebyla, může se to stát, a nebrali jsme to jako chybu telefonu. Situaci ale změnil fakt, že se s podobným problémem setkává více uživatelů, jak ukazují nejen zahraniční zdroje. Náhle se z nepatrné nehody může stát problém, který pocítí spousta uživatelů.

Samsung Galaxy S7 poškozené tlačítko (1 of 2)

Samsung Galaxy S7: Vyplatí se výměna domácího tlačítka?

Přestože škrábanec nemá na funkci vliv, nepůsobí to zrovna u takřka nového telefonu dobře. Obrátili jsme se tedy přímo na oficiální servis Samsung v Praze, kde jsme zažádali o výměnu domácího tlačítka se čtečkou. Bylo nám sděleno, že výměna tlačítka je možná jen u standardní verze, což vyjde na necelé 2 tisíce korun (je zahrnuto obnovení voděodolnosti apod.) Zákazníci s verzí Edge musí počítat s výměnou celého displeje, tedy s částkou okolo 6 tisíc korun.

Samsung Galaxy S7 obal 1

Protože to vypadá na výrobní chybu, která minimálně nechrání povrch tlačítka tak dobře, jak by měla, obrátili jsme se na zastoupení společnosti Samsung s dotazem, zda o podobném problému ví a jestli přijde nějaké řešení. Ať už pro stávající uživatele či nové revize telefonů.

Oficiální vyjádření českého Samsungu:

Společnost Samsung pečlivě hlídá kvalitu svých výrobků. S uvedeným případem jsme se zatím nesetkali a ani nás v této souvislosti nekontaktoval žádný zákazník. V případě, že by se takové případy objevily, budou pečlivě prošetřeny. Orientační cena za výměnu tlačítka, obnovení a otestování certifikace IP68 – odolnost vůči vodě a prachu – se pohybuje kolem 1600 korun.

I když se jedná o nepříjemné zjištění, není to zdaleka poprvé, kdy se podobný nešvar objeví až v samotném prodeji zařízení. Velmi důležité tak bude, jak se k tomu společnost Samsung postaví.

Vlastníte Samsung Galaxy S7 (Edge)? Podařilo se vám také poškrábat domácí tlačítko?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (35)