Nevěří Samsung svým fotoaparátům? U řady Galaxy S25 má prý přejít ke konkurenci!

samsung galaxy s23
  • Samsung má u řady Galaxy S25 přejít na hlavní snímače od Sony
  • Konkrétně prý půjde o senzor IMX890, který používá aktuální vyšší střední třída
  • Galaxy S25 si má ale ponechat senzor ISOCELL

Samsung u svých vlajkových telefonů vcelku logicky používá vlastní snímače ISOCELL, některé z nich následně prodává i konkurenci. U řady Galaxy S22 jsme mohli vidět hlavní 50MP senzor ISOCELL GN5, u letošních modelů Galaxy S23 to byl pak 50MP ISOCELL GN3 (respektive u modelů Galaxy S23 a S23+), který je jeho vylepšenou revizí. Stejný snímač bude s nejvyšší pravděpodobností použit i u řady Galaxy S24. V roce 2025 se ale máme dočkat obrovské změny.

Samsung se měl totiž v případě vlajek interně rozhodnout pro snímače od konkurenčního Sony. Tvrdí to poměrně spolehlivý leaker Revegnus, dle něhož by mohlo Sony se Samsungem pracovat na speciální verzi čipu IMX890, který používají například telefony jako Nothing Phone (2) či OnePlus Nord 3.

To na první pohled nevypadá příliš lákavě. Senzor není nikterak extra velký (1/1.56″) a hlavně bude v roce 2025 celkem zastaralý, navíc si nejsem jistý, zda bude důstojný do vlajkových telefonů, jejichž cenovka bude začínat nad 20 tisíci. Ale třeba nás Samsung přesvědčí. Ultra verze si však údajně ponechá vlastní senzor ISOCELL.

Dával by vám tento krok smysl?

Zdroj: X, notebookcheck

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)