TOPlist

Lépe pozdě, než nikdy. Aktualizace fotoaparátu řady Galaxy S24 je tady

samsung galaxy s24 zadní strana
  • Po vydání Galaxy S24 si lidé stěžovali mimo jiné na kvalitu fotografií
  • Internetem se šířila informace o brzké aktualizaci, která ale nedorazila
  • Teď ale Samsung vydal aktualizaci, která by mohla být oním vylepšením fotoaparátu

Když vyšla nová řada Samsung Galaxy S24, lidí si stěžovali kromě příliš nevýrazných barev displeje hlavně na fotoaparát. Na různých fórech se opakovala informace, která se vzala tak nějak odnikud, že Samsung chystá velkou aktualizaci fotoaparátu, která vyjde k zahájení prodeje. Připomeňme si, že na první aktualizaci čekali majitelé až do posledního únorového týdne a o fotoaparátu v ní nebyla ani zmínka. Naděje umírá jako poslední, Samsung zásadně neuvádí detailní popis změn, ale bohužel, fotoaparát opravdu nebyl nijak upraven.

Dubnová aktualizace

Nyní přichází pro změnu s mírným předstihem dubnová aktualizace, kde sice Samsung opět není moc sdílný, co se jejího obsahu týče, ale zdá se, že se jedná o onu očekávanou aktualizaci fotoaparátu, kvůli které někteří recenzenti odkládali vydání recenzí.

Samsung_Software update

Aktualizace dorazila nejprve do Evropy a Indie, další oblasti budou následovat. Samsung distribuuje aktualizaci jako S92xBXXU1AXCA. Pro informaci, malé písmeno „x“ bude vyměněno za poslední číslici v čísle modelu smartphonu, například SM-S928 pro Galaxy S24 Ultra. Aktualizace je navíc dodávána se sadou bezpečnostních záplat pro Android z dubna 2024.

Samsung sice nezmiňuje žádné konkrétní informace, pouze obecné „zlepšení stability“ a „zlepšení výkonnosti“, ale „nové a zdokonalené funkce“ spolu s velikostí aktualizace, která je 920 MB, naznačují, že toho bude víc.

Aktualizace S92xBXXU1AXCA by měla zlepšit úroveň expozice a vyvážení bílé ve výchozí aplikaci fotoaparátu Samsung. Kromě toho má aktualizace pomoci poskytovat lepší snímky z fotoaparátu za špatných světelných podmínek a také jasnější text na objektech zachycených při dlouhých ohniskových vzdálenostech.

Kromě toho Samsung přidal do svého Slow-Mo Galaxy AI režim 480 x 480 pixelů a navíc vylepšenou věrnost barev při používání aplikace fotoaparátu ExpertRAW.

Odezvy od uživatelů

Uživatel Samsung Community zveřejnil fotografie pořízené po aktualizaci a popisuje  změny, kterých si všimnul. Popisuje zlepšení jasu fotografií a přiblížení barevného podání zoom a základního objektivu. Jiný uživatel zmiňuje pokrok v pořizování selfie.

Pozorujete po aktualizaci nějaké změny u fotoaparátu?

Zdroj: Samsung Community, Samsung, NotebookCheck

Libor Foltýnek
O Autorovi - Libor Foltýnek

Libor Foltýnek je redaktor s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti technologií, cestování a fotografie. Jeho práce je charakterizována důkladným výzkumem, poutavým vyprávěním a praktickými radami, které… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)