Velký únik o fotoaparátech Galaxy S24 Ultra: Přijde o 10x teleobjektiv?

galaxy s24 ultra leak
  • Samsung má za přibližně tři měsíce představit novou řadu Galaxy S24 
  • Ultra podle všeho přijde o 10násobný teleobjektiv 
  • Nahradí jej 5násobný teleobjektiv, který nepřijde o 100násobný zoom 

V poslední době se na povrch vyplavily informace o fotoaparátech modelu Samsung Galaxy S24 Ultra, konkrétně o jeho teleobjektivu. Jihokorejský gigant má podle dostupných informací odstranit populární 10násobný teleobjektiv, který má být nahrazen 5násobným.

Leaker Revegnus se pochlubil s informacemi o fotoaparátech Galaxy S24 Ultra už dříve a nyní je kompletně doplňuje. Dle jeho zdrojů má mít telefon na zadní straně tyto snímače:

  • 200megapixelový primární fotoaparát
  • 12megapixelový ultraširokoúhlý fotoaparát
  • 10megapixelový teleobjektiv s 3x optickým zoomem
  • 48megapixelový periskopový teleobjektiv s 5x optickým zoomem

Ve stejném příspěvku Revegnus zmiňuje, že i přes ztrátu 10násobného teleobjektivu nepřijde nová Ultra o 100násobný zoom. Otázkou však bude jeho kvalita, avšak díky strojovému učení a vylepšené ISP jednotce u Snapdragonu 8 Gen3 se dá očekávat, že by měla být na minimálně stejné úrovni.

galaxy s24 ultra kamery

Úniky také naznačují budoucí vývoj v oblasti smartphonů Samsung. Model Galaxy S25 Ultra, který by měl být uveden v prvním čtvrtletí roku 2025, bude pravděpodobně zahrnovat nové 4x a 6x teleobjektivy také senzory Vizion, které nahradí automatické laserové ostření.

Bude vám chybět 10x teleobjektiv u nové Ultry?

Zdroj: gizmochina.com, Revegnus, Technizo Concept

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)