TOPlist

Nejlevnější Samsung Galaxy S24 má perfektní displej! Poráží i iPhone 15 Pro Max

samsung-galaxy-s24-zluta-fialova (1)
  • V displejovém testu serveru DxOMark dopadl skvěle nejen Samsung Galaxy S24 Ultra
  • Působivé výsledky předvedly také dva levnější modely z nové řady
  • Podařilo se jim získat vyšší skóre než iPhonu 15 Pro Max

Nedávno se v testech serveru DxOMark zadařilo vlajkovému Samsungu Galaxy S24 Ultra, který je dle recenzentů momentálně telefonem s nejlepším displejem. Vysoce působivé jsou však i výsledky jeho dvou levnějších sourozenců, Galaxy S24 a Galaxy S24+, jež mají pouze o bod míň a umístili se tak hned za ním. Poráží tedy výrazně dražší konkurenci.

Zatímco Samsung Galaxy S24 Ultra má v oblasti displeje 155 bodů, což jej usadilo na vedoucí pozici, oba levnější modely mají 154 bodů, v důsledku čehož budou nyní zahřívat druhé místo žebříčku spolu s telefony Google Pixel 8 a Pixel 8 Pro. Takový iPhone 15 Pro Max má přitom „pouze“ 149 bodů.

Samsung Galaxy S24 displej amoled

Co se týče specifikací, oba modely od Samsungu, pyšnící se stříbrnou medailí, disponují Dynamic AMOLED 2X panelem se 120Hz frekvencí. Displej Galaxy S24 má 6,2palcovou úhlopříčku a rozlišení 1080 x 2340 pixelů, model Plus pak disponuje 6,7palcovou obrazovkou s rozlišením 1440×3120 pixelů.

Když pak přejdeme ke konkrétním výhodám, které testeři vypíchli, oba telefony nabízí dobrou čitelnost na slunci díky vysokému maximálnímu jasu, přesné podání barev a vynikající správu nesouladu snímků při sledování videí či hraní videoher. K negativním vlastnostem se řadí nadměrně vysoký jas při přehrávání videí, nedostatek jasu a detailů v místnostech s umělým osvětlením a špatné nakládání s nechtěnými dotyky. Detailní rozbor displeje modelu Galaxy S24 si můžete přečíst na webu DxOMark.

Samsung Galaxy S24 rámečky

Jaké máte zkušenosti s modely Galaxy S24(+)?

Zdroj: DxOMark (1, 2, 3)

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)