Nabídne řada Galaxy S24 konzolový herní zážitek? Chystá se do ní praktická technologie

samsung galaxy amd fsr
  • Samsung v tuto chvíli pracuje na řadě Galaxy S24
  • Údajně spolupracuje s AMD a Qualcommem
  • Do vlajkových mobilů se totiž chystá technologie FSR

Ještě před několika lety bylo naprosto nemyslitelné, abychom si na telefonech zahráli velké AAA tituly z konzolí a počítačů, ale vypadá to, že jsme tomu blíže než kdy dříve. Společně s iPhony 15 Pro jsme se totiž dočkali uvedení her jako Death Stranding, Resident Evil Village či Assassins Creed: Mirage právě na jablečné mobilní telefony. To vzbudilo na mobilní scéně obrovský poprask a vypadá to, že se konzolových her dočkáme i na Androidech.

Z hlediska vývojářů by to dávalo velký smysl. Proč neprodat potenciální statisíce kopií navíc na mobily? Právě telefony jsou totiž největším herním trhem, možnost připojení telefonu k televizi a následném hraní velkých her zní velmi lákavě, příležitostní hráči by nemuseli utrácet za konzole a přesto by si mohli zahrát téměř cokoliv, nevoní-li jím cloud gaming.

I tried ‚Resident Evil 8: Village‘ again… ON AN iPHONE 15…

I tried 'Resident Evil 8: Village' again... ON AN iPHONE 15...

A právě s tím pomůže Samsung. Do řady Galaxy S24 se totiž kromě extra výkonného Snapdragonu 8 Gen3 chystá také technologie AMD FSR. V těchto okamžicích údajně jihokorejský gigant spolupracuje právě s AMD a Qualcommem, aby se podařilo technologii přizpůsobit mobilnímu hardwaru. A co to vlastně jde? FSR (FidelityFX Super Resolution) je konkurencí pro Nvidia DLSS a využívá upscaling, který zvyšuje kvalitu obrazu při nižším rozlišení. V praxi tedy nebude potřeba takový výkon k tomu, aby bylo na telefonech možné rozchodit i ty nejnáročnější hry, zároveň se sníží spotřeba energie, takže bychom se mohli dočkat i lepší výdrže baterie.

Snapdragon 8 Gen3 je sám o sobě extrémně výkonný a navíc podporuje ray tracing. Vypadá to, že se příští rok máme opravdu na co těšit a upřímně doufám, že se Samsung už teď dohodl s nějakým vydavatelem na podmínkách a bude demonstrovat FSR na nějakém konkrétním titulu, nikoliv jen v benchmarku.

Jak se vám zamlouvá možnost hraní velkých her na mobilech?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)