Samsung to neuhlídal. Řadu Galaxy S23 máme představenou o dva týdny dříve

galaxy s23 kompletni unik

Už nějakou dobu víme, že Samsung představí vlajkovou řadu Galaxy S23 velmi brzy, konkrétně 1. února. O telefonech unikla hromada informací, avšak šlo povětšinou o neoficiální vyjádření leakerů. Pokud jejich slovům příliš nevěříte, možná vás zaujmou poněkud důvěryhodnější informace. Ty totiž pocházejí přímo ze Samsungu a poskytují nám detailní informace o všech třech telefonech.

Design nebudeme detailně rozebírat, podobu telefonů známe díky renderům už několik měsíců. Je ale jasné, že větší změny nastaly v případě Galaxy S23 a Galaxy S23+. Varianta Ultra se od té loňské téměř vůbec nezměnila. Podstatné však je, že specifikace, které vidíte níže pocházejí z Francie. Téměř jistě se tedy telefony nebudou lišit od těch, které se budou prodávat v Česku a zbytku Evropy.

Co se týče samotných specifikací, všechny tři modely dostanou čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen2, čímž se splní přání všem, kteří nadávali na Exynos. Otázkou však zůstává, proč jim dělají společnost paměti typu LPDDR5, nikoliv rovnou LPDDR5X.

Verze Ultra dostane navíc nový senzor ISOCELL HP2 s rozlišením 200 Mpx, o kterém jsme vás dnes informovali. Zaujme také podpora Bluetooth 5.3, ale třeba také fakt, že se Samsung nijak neposunul v rychlosti nabíjení. Alespoň však zvětšil kapacitu baterií u Galaxy S23 a Galaxy S23+, u každého o 200 mAh. Telefony budou samozřejmě dodávány s Androidem 13 a nadstavbou One UI 5.1.

Jak se těšíte na nové Samsung telefony?

Zdroj: GSMArena, GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)