TOPlist

Asi se budete divit. Víme, kolik stojí výroba Galaxy S23 Ultra!

samsung galaxy s23 ultra výroba cena
  • Agentura Counterpoint Research prozradila, kolik Samsung zaplatí za jeden kus S23 Ultra
  • Částka může být pro některé až překvapivě nízká
  • Nejsou do ní však započítané jiné náklady jako marketing, distribuce nebo vývoj

Samsung Galaxy S23 Ultra patří bezesporu mezi ty nejlepší telefony na trhu a Samsung to moc dobře ví. Proto si za něj nechá taky zaplatit nemalé peníze. Základní paměťová varianta (8/256 GB) začínala na ceně 34 990 Kč, nyní se však dá sehnat dle serveru Heureka o více než 10 000 Kč levněji. Agentura Counterpoint Research nám nyní přinesla analýzu BoM, která odhaluje, kolik jihokorejskou společnost stojí výroba jednoho kusu.

Samozřejmě je potřeba hned na začátku sdělit, že odhady, které nám firma přinesla zohledňují pouze náklady na komponenty a není v nich započítána distribuce, vývoj, marketing a další podstatné položky. Každopádně analýza odhaluje, že výrobní náklady jednoho kusu činí 469 dolarů, což je asi 10 300 korun. Zdaleka nejdražší komponentou je čipset Snapdragon 8 Gen2 a modem. Tyto dvě položky tvoří 35 % z výše uvedené částky, tedy více než 3 500 korun. Druhou nejdražší položkou je pak displej, který tvoří 18 % z celkových nákladů a třetím nejdražším prvkem jsou fotoaparáty, které činí okolo 14 % nákladů.

samsung galaxy s23 ultra náklady

Ačkoliv by se vám mohlo zdát, že je výsledná částka opravdu nízká, není tomu tak. Právě ostatní náklady jako distribuce, vývoj a hlavně náklady na marketing, které má jihokorejská firma dost vysoké, se totiž do výsledné ceny nepropočítaly.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Přijde vám tato částka adekvátní k prodejní ceně?

Zdroj: AndroidPolice

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)