To bude bestie: Samsung Galaxy S23 otestován. Jaký má výkon?

samsung galaxy s23 geekbench

Samsung s největší pravděpodobností odhalí vlajkovou řadu Galaxy S23 již v lednu, takže se o něm pochopitelně každým týdnem hovoří čím dál více. Nyní však nastal zlomový okamžik, na který čekáme v podstatě vždycky, bavíme-li se o nějakém očekávaném telefonu. Základní Samsung Galaxy S23 byl totiž podle všeho otestován v benchmarku Geekbench, díky čemuž jsme se dozvěděli nové informace.

V tomto konkrétním telefonu tiká podle všeho očekávaný Snapdragon 8 Gen2, který Qualcomm doposud oficiálně nepředstavil. Telefon se označuje jako SM-S911U a s největší pravděpodobností jde o americkou verzi. Kromě toho si můžeme všimnout neobvyklé kombinace jader. Nachází se zde totiž jedno extrémně výkonné jádro s frekvencí 3,36 GHz, čtyři středně výkonná jádra s frekvencí 2,80 GHz a tři úsporná jádra s frekvencí 2,02 GHz.

samsung galaxy s23 geekbench

Co se týče výkonu, ten vypadá poměrně slibně. Na jedno jádro si totiž telefon odnesl vysoké skóre 1504 bodů, ve vícejádrovém testu pak dosáhl na 4597 bodů, což je jedna z nejvyšších hodnot vůbec. Je potřeba navíc zmínit, že výrobce bude čipset a mobil nadále optimalizovat a tak se teoreticky můžeme dostat na ještě vyšší čísla. Kromě čipsetu je zmíněn také systém Android 13 a grafickým čipem bude Adreno 740. Můžeme tedy jen doufat v to, že se potvrdí spekulace o vyřazení Exynosů z vlajkových Samsungů a dočkáme se této bestie i v Evropě.

Jak se těšíte na řadu Galaxy S23?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)