TOPlist

Zklamání? Galaxy S23 FE se má podobat levnějšímu modelu z řady Galaxy A

galaxy s23 fe cena
  • Samsung Galaxy S23 FE pomalu klepe na dveře
  • Leaker OnLeaks se s námi podělil o detailní rendery
  • Ty ukazují, že se bude novinka podobat modelu Galaxy A54

Před několika týdny vyplula na povrch hromada informací o chystaném Galaxy S23 FE. Víme, že je telefon skutečně v plánu a představit by se měl dříve než bychom přepokládali. Dle dostupných informací se tak má stát v červenci a není vyloučeno, že se ukáže na stejné akci, kde dojde na odhalení ohebných mobilů a hodinek Galaxy Watch. Nyní nám leaker OnLeaks přináší rendery, které odhalují, že se bude jihokorejská novinka podobat již existujícímu modelu z řady Galaxy A.

Jak můžete vidět na obrázcích níže, Samsung Galaxy S23 FE se podobá modelu Galaxy A54 a disponuje téměř totožnými rozměry 158 x 76,3 x 8,2 mm. Jasně, Galaxy A54 a Galaxy S23 jsou si velice podobné, ale rendery rovněž poukazují na širokou bradu a celkově poměrně tlusté rámečky, které jsme v naší recenzi na Galaxy A54 kritizovali. Na druhou stranu jsou jisté kompromisy v telefonu okolo deseti tisíc pochopitelné. Fanouškovská edice bude ale jistě o pár tisíc dražší a jsme sami zvědaví, na jaké přednosti bude Samsung lákat. V Česku je vlajkový telefon aktuálně k sehnání za cenu okolo 16 tisíc a odhadujeme, že cena Galaxy S23 FE bude velice podobná, možná ještě o nějakou tu stovku vyšší. Pak ale v tuto chvíli nevidíme důvod pro koupi.

V březnu představená Galaxy S23 disponuje Snapdragonem Gen 2, FE edice má dostat Exynos 2200. Zbytek specifikací má zůstat podobný a pokud bychom k Exynosu měli dostat ještě méně kvalitní tělo, nebo třeba displej s nižší svítivostí, nebude dávat absolutně žádný smysl.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Kolik byste byli ochotní utratit za podobně vybavený telefon?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)