TOPlist

Máte Samsung Galaxy S22? Na AI si ještě chvíli počkáte, aktualizace dostala stopku

Samsung Galaxy S22 One UI 6.1 Galaxy AI
  • Samsung začal rozšiřovat funkce umělé inteligence na řadu Galaxy S22
  • Aktualizace rozhraní One UI na verzi 6.1 však dostala stopku
  • Uživatelé v ní hlásili kritické chyby, někteří museli provést tovární restart

Samsung má do budoucna velké plány s umělou inteligencí, každopádně teď se firma zaměřuje na to, aby se její dosavadní chytré nástroje Galaxy AI rozšířily z letošních vlajek také na starší high-endové modely. Koncem března se novinky v rámci nadstavby One UI 6.1 rozšířily na řadu Galaxy S23 a další zařízení vydaná v předešlém roce a nyní přišla řada na Galaxy S22. Pokud telefon z této řady vlastníte a na AI funkce dychtivě čekáte, bohužel musíme vaše očekávání trochu zklidnit, jelikož aktualizace nejspíš hned tak nepřijde.

Začátkem měsíce nejrůznější informátoři na X upozornili, že se One UI 6.1 začíná dostávat na modely řady Galaxy S22 v Jižní Koreji. Krátce nato se však objevily informace o stopce v zavádění updatu, a to v důsledku objevení chyby související se zamykací obrazovkou – některým uživatelům se prý zasekávala. Mnozí museli také provést tovární restart kvůli problémům s dotyky.

Systémové aktualizace se právě kvůli obdobným chybám ke spotřebitelům rozšiřují ve vlnách. Update nejprve obdrží pouze hrstka vyvolených, a pakliže se u nich neprojeví žádné závažnější problémy, může výrobce pokračovat v zavádění aktualizace na další zařízení. Jestli se naopak povede objevit zvlášť nepříjemnou chybu či kritickou bezpečnostní zranitelnost, mohou vývojáři rozšiřování updatu zavčas přerušit, aby se s komplikacemi setkalo co nejmenší množství lidí.

Samsung Galaxy S22

Jelikož se aktualizace pro Galaxy S22 na One UI 6.1 začala objevovat pouze korejským majitelům telefonu, je velmi nepravděpodobné, že by byl jakoukoliv z chyb postižen nějaký Čech.

Zaznamenali jste někdy na svém Samsungu závažnou chybu po aktualizaci?

Zdroje: Samsung, X (1, 2), Android Authority, GSMArena

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)