Samsung Galaxy S22 nakonec nedostane 200MPx snímač. Bude to prý ještě lepší

Samsung Galaxy S22 50MPx hlavní fotoaparát

Před několika měsíci jsme vás informovali o tom, že Samsung pracuje na svém vlastním 200MPx senzoru ISOCELL, který by se jako první měl objevit v telefonech řady Xiaomi Mi 12. Trochu překvapivě se ale neobjeví v nadcházejících vlajkách Galaxy S22. Namísto toho prý dostaneme 50MPx RGBW senzor.

Leaker Ice Universe tvrdí, že k představení obou snímačů má dojít již letos v září. Standardní RGB čip je tvořen z několika senzorů, které snímají červené, modré a zelené světlo a následně vše spojí dohromady, ovšem RGBW senzor funguje trochu jinak. Jde o bílou LED diodu, což by mělo zajistit lepší podání barev třeba v nějakých kontrastnějších snímcích a zároveň by měl také být schopen pojmout více světla.

Nejedná se přitom o žádnou novinku. Huawei již v roce 2015 představil telefon Huawei P8, ve kterém jsme mohli RGBW senzor vidět. V té době šlo ale o 13MPx senzor a i přesto dělal parádní fotky.

Jaký snímač máte v telefonu vy?

Zdroj: Twitter IceUniverse

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek