TOPlist

Uživatel Samsungu v šoku! Aktualizace mu prý pokazila displej, opravu si ale musí zaplatit sám

Samsung Galaxy S21 displej chyba
  • Uživatelé některých Samsung telefonů hlásí problém s displejem
  • Na obrazovce se jim po aktualizaci ukazuje vertikální zelená čára
  • Problémem jsou zasaženy modely řady Galaxy S21

Vypadá to, že řada Samsung Galaxy S21 má nepříjemný problém. Majitelé telefonu napříč sociální síti X hovoří o chybě, která jim po aktualizaci softwaru vytvořila výraznou zelenou čáru na displeji. Jeden ze spotřebitelů je rozrušen a tvrdí, že podpora Samsungu při komunikaci s ním problém uznala, ale stejně mu není ochotna poskytnout bezplatnou opravu.

Příspěvků od uživatelů smartphonů Samsung Galaxy S21, kterým se po nainstalování dubnové softwarové aktualizace vytvořila vertikální zelená čára v určitém místě na obrazovce, by se dalo najít víc. Majitel modelu Galaxy S21 FE, který na X vystupuje pod jménem @Hercules_UTD, si však ve svém postu stěžuje na to, že Samsung ignoruje všechny jeho stížnosti a odmítá mu vyměnit displej zdarma.

Zaměstnanci z divize péče o zákazníky mu přitom potvrdili, že jeho telefon neutrpěl fyzickou újmu, již by sám zavinil, a že je chyba skutečně na straně softwaru. Za výměnu obrazovky po něm údajně bylo žádáno 13–14 tisíc rupií (v přepočtu něco kolem 4 000 Kč).

Systémové problémy podobného charakteru mají obvykle tendenci zmizet po restartu nebo uvedení telefonu do továrního nastavení. V tomhle specifickém případě ale uživatelům tyto kroky nepomáhají, tudíž se spekuluje, zda při instalaci aktualizace nedošlo k poškození hardwaru jako takového. Server Android Authority například uvádí kombinaci přehřátí a dalších faktorů jako možnou příčinu způsobení nebo dovršení již existující vady v displeji. Zda je tomu ale doopravdy tak, nebo je kamenem úrazu něco jiného, nebylo potvrzeno.

Jaká je vaše zkušenost se zařízeními Samsung?

Zdroje: X (1, 2), Android Authority, Phone Arena

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)