Samsung Galaxy S20 Ultra dostává s opravou autofokusu novou funkci

samsung-galaxy-s20-ultra-autofokus-oprava-nova-funkce

Zatím poslední nejvýkonnější telefon od Samsungu dostává v těchto dnech aktualizaci, která řeší zejména problém s fotografováním. Uživatelé Galaxy S20 Ultra si doposud stěžovali na to, že telefon nezvládá hlavně automatické ostření alias autofokus u blízko umístěných předmětů. Podle všeho je to dáno hardwarovým limitem, kdy je sice extrémně pokročilý 108Mpx senzor schopný fotit v obrovském rozlišení a také na velkou dálku, ale s blízkými předměty má problém. Samsung se rozhodl vyřešit autofokus u Galaxy S20 Ultra vcelku lišácky.

samsung galaxy s20 ultra fotoaparát

Jelikož zmíněný limit nejde upravit softwarově, zavedl úplně novou funkci, která vlastně přinutí uživatele fotit jinak. Novinka trochu připomíná makro focení, i když samotný telefon makro senzor nemá. Funkce nese název “close-up zoom“. V češtině to pak bude asi “detailní fotografie” nebo “blízký zoom”, to zatím nevíme.

Galaxy S20 Ultra close-up zoom feature

Galaxy S20 Ultra close-up zoom feature

Jak to bude fungovat? Když Samsung Galaxy S20 Ultra pozná, že má u blízkého objektu problém dotáhnout autofokus k dokonalosti, tak uživatele vyzve k použití zmíněné funkce. Ta spustí zoom na úroveň 1,5násobného přiblížení a uživatel pak může fotit z větší dálky. Podle všeho bez jakýchkoli ztrát na kvalitě díky velikosti hlavního senzoru.

Co říkáte na toto řešení?

Zdroj: sammobile

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)