TOPlist

Smutná změna. Tyhle Samsung vlajky nakonec Android 14 nedostanou!

SamsungAndroid14
  • Samsung před několika dny začal uvolňovat Android 14 pro první telefony
  • Současně zveřejnil kompletní seznam přístrojů, které nový Android obdrží
  • Teď se ale ukázalo, že několik starších topmodelů bylo na seznamu omylem!

Google uvolnil Android 14 před několika týdny a jednotliví výrobci už začali uvolňovat tento systém pro první telefony. Úplně nejrychlejší (pokud si odmyslíme samotný Google) bylo v letošním roce Xiaomi. Android 14 se pro modely Xiaomi 13, Xiaomi 13 Pro a Xiaomi 12T objevil okamžitě po představení finální verze.

Aktualizace už dorazila také do prvních telefonů Samsung. Ten současně zveřejnil seznam telefonů, na které Android 14 dříve či později dorazí. Bohužel se ukázalo, že v seznamu byly chyby. Hned dvě řady telefonů od Samsungu nakonec mají smůlu a Android 14 nedostanou. Které modely to jsou? Bohužel oblíbené a rozšířené.

OneUI6

Černého Petra si vytáhly řady Samsung Galaxy S20 a Galaxy Note 20. Tedy obě řady vlajkových lodí z roku 2020, od jejichž představení uplynuly tři roky. Android 14 pro ně uvolněný nebude, telefony zůstanou věrné Androidu 13. Smůlu mají rovněž modely Galaxy Z Flip, Galaxy Z Flip 5G a Galaxy Z Fold 2. Jejich rozšíření ve srovnání s řadou Galaxy S20 ale nebylo velké, smutných uživatelů bude méně. Přesto absence Androidu 14 zamrzí, jejich hardware je výkonný.

Topmodely roku 2020 Android 14 nedostanou…

Absence Androidu 14 neznamená úplné ukončení podpory ze strany výrobce, bezpečnostní aktualizace prozatím uvolňovány budou. Existuje velká šance, že se pro telefony objeví na XDA neoficiální verze Androidu 14, ostatně už probíhají první pokusy. A pro připomenutí – u současných telefonů se Samsung zavázal, že obdrží 4 aktualizace operačního systému Android a ještě o rok delší bude podpora v oblasti bezpečnostních aktualizací. A podobně je na tom zmíněné Xiaomi, které totéž garantuje u modelů Xiaomi 13T a Xiaomi 13T Pro.

Bude vám chybět Android 14?

Zdroj: Samsung

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)