TOPlist

Zase změna! Majitelé těchto Samsungů kvůli aktualizacím nakonec doopravdy zapláčou

Samsung Galaxy S20 podpora
  • Samsung zmatkuje s podporou pro starší vlajkové lodě
  • Modely Galaxy S20 budou skutečně dostávat méně aktualizací
  • Měsíční updaty se však stále ještě týkají FE variant

Vlajková řada telefonů Samsung Galaxy S20 vyšla začátkem března roku 2020. Přislíbena jim byla tříletá softwarová podpora a ještě donedávna dostávaly aktualizace na měsíční bázi. Pak se objevily zprávy o jejich zařazení na seznam modelů se čtvrtletními updaty, avšak krátce nato Samsung tento krok zvrátil. Teď se ale situace zase mění.

Skupinka Galaxy S20 zahrnuje kromě základního modelu také větší verzi Galaxy S20+ a nejvybavenější model Galaxy S20 Ultra. Všechny tři se budou dle nové aktualizace seznamu podpory dočkávat pouze čtvrtletních bezpečnostních aktualizací. Opravy kritických systémových chyb tak budou majitelé zmíněných zařízeních ještě nějakou dobu dostávat, ale ne s takovou frekvencí, jak mohli být dosud zvyklí.

samsung galaxy s20 aktualizace

Měsíční bezpečnostní aktualizace se stále ještě týkají modelů Galaxy S20 FE a Galaxy S20 FE 5G, i když u nich není jasné, jak to budou mít s podporou do budoucna. Ve hře je opět varianta, že budou po vzoru klasických modelů řady S20 po skončení podpory dostávat updaty jednou za čas, ale musí se samozřejmě počítat i s verzí, že výrobce definitivně přestanou zajímat.

Máte některý ze jmenovaných Samsungů i vy?

Zdroje: Oficiální web, GSMArena, Android Authority

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)