TOPlist

Samsung Galaxy S II dostává Android 4.1.2 Jelly Bean

sgs2_ico

Po dlouhém čekání a několika odkladech je to konečně tady – majitelé někdejší vlajkové lodi Samsungu Galaxy S II GT-I9100 se dočkali aktualizace na Android 4.1.2 Jelly Bean!

Galaxy S II byl nejprodávanějším telefonem roku 2011 a má velkou uživatelskou základnu, což je důvod, proč Samsung vydává aktualizace i pro tento bezmála dva roky starý model.

Odemykací obrazovka Odemykací obrazovka

Domovská obrazovka Domovská obrazovka

Hned na začátek je vhodné podotknout, že aktualizace je uvolňována postupně (první jsou hlášeny ze Španělska, ostatní země zatím „čekají“), takže není tímto okamžikem dostupná pro všechny „es dvojky“ po celém světě. Samozřejmě brandované telefony, u kterých do procesu aktualizace vstupují ještě operátoři, dostanou update později.

Update na Jelly Bean je jedním z nejzásadnějších pro tento model – server SamMobile, který o uvolnění aktualizace informoval jako první, například uvádí, že „aktualizace vdechuje Galaxy S II nový život“. Kromě aktuálnější verze systému přináší totiž nové uživatelské rozhraní inspirované přírodou, které si dosud mohli užívat pouze majitelé Galaxy S III a Note II.

Seznam aplikací Seznam aplikací

Notifikační lišta Notifikační lišta

Co přináší update na Android 4.1.2?

  • Lepší výkon a stabilitu (díky projektu Butter).
  • Kompletně přepracované uživatelské rozhraní (stejné jako v Galaxy S III a Galaxy Note II).
  • Službu Samsung S Cloud.
  • Vylepšené funkce fotoaparátu.
  • Novou odemykací obrazovku s mnoha možnostmi přizpůsobení.
  • Nové funkce, jako je přímá volba, Smart Stay (nezhasínání podsvícení displeje, pokud se na něj díváte) a přehrávání videa v plovoucím okně.
  • Nové widgety (z Galaxy S III).
  • Dva režimy domovské obrazovky.
  • Nová notifikační lišta s více přepínači.
  • Google Now.
Nastavení Nastavení

Funkce Smart Stay Funkce Smart Stay

Aktualizace bude šířena jako OTA („Over The Air“ = vzduchem), nebo ji bude možné nainstalovat skrze software Samsung Kies.

Dejte nám vědět v diskuzi, jakmile dostanete aktualizaci na Android 4.1.2 Jelly Bean pro Samsung Galaxy S II pro telefony z české distribuce!

Další nové funkce Další nové funkce

Samsung Galaxy S II dostává Android 4.1.2 Jelly Bean Samsung Galaxy S II dostává Android 4.1.2 Jelly Bean

Za tip na zprávičku děkujeme čtenáři, který se podepsal jako Sharkee.

Zdroje: SamMobile a Android Police.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (151)