Jak fotí a točí Samsung Galaxy Note20 Ultra? Zaujalo hlavně zoomování

Samsung Galaxy Note20 Ultra DXOMark test

Redaktoři populárního serveru DxOMark, který se věnuje testům focení, natáčení a zvukových výstupů mobilních telefonů, umístili na web hodnocení posledního vlajkového telefonu jihokorejského Samsungu. A to v jeho nejvyšší verzi. Řeč je samozřejmě o modelu Note20 Ultra, který už máme také otestovaný. Pár týdnů stará novinka v tomto žebříčku obsazuje momentálně desáté místo. Telefon Samsung Galaxy Note20 Ultra přitom získal od DxOMark 121 bodů. Tedy jen o bod míň než Galaxy S20 Ultra či Honor V30 Pro. A stejně jako Xiaomi Mi CC9 Pro Premium Edition a Huawei Mate 30 Pro.

Samsung Galaxy Note20 Ultra DXOMark

Celkové skóre se skládá z hodnocení 130 bodů za fotografování a 101 za natáčení videí. U focení autoři testu pochválili zoomování na delší vzdálenost, expozici a vyvážení bílé u širokoúhlých fotek nebo dobrou barevnost a expozici fotek pořízených při slabém světle. Obecně je ale mezi negativy šum a problémy s autofokusem. Několik bodů telefonu ubralo také slabší zoomování na kratší vzdálenosti. U videa plusové body získaly rychlý autofokus a stabilizace při natáčení z ruky. Při natáčení je ovšem podle DxOMark telefon Samsung Galaxy Note20 Ultra slabší ve vyvážení bílé a nedokonale bojuje s artefakty.

Co říkáte na celkové skóre telefonu?

Zdroj: DxOMark

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)