Sbohem! Samsung ukončil podporu legendární řadě Galaxy Note10

samsung galaxy note10
  • Samsung ukončil podporu pro telefony řady Galaxy Note10
  • Majitelé se tedy musí smířit s absencí bezpečnostních aktualizací
  • Řešením může být přechod na alternativní ROM

Řadu Galaxy Note od Samsungu můžeme dnes považovat za legendární. O to více bylo překvapivé, že firma nechala tak silné jméno v roce 2020 zaniknout. Telefony Galaxy Note20 stále dostávají bezpečnostní aktualizace, to samé se ale nedá říct o řadě Galaxy Note10 z roku 2019. Té totiž Samsung nyní oficiálně zařízl jakékoliv updaty.

Telefony Galaxy Note 10 dostaly tři hlavní aktualizace operačního systému a čtyři roky bezpečnostních aktualizací. Oba modely, tedy Galaxy Note10 a Galaxy Note10+ byly uvedeny na trh s operačním systémem Android 9. První velkou aktualizaci na Android 10 obdržely na začátku roku 2020, následovala aktualizace na Android 11 v roce 2021, poslední velkou aktualizací byl Android 12 před rokem.

V této době se uživatelé mohli mimo jiné spolehnout právě na měsíční bezpečnostní aktualizace, ale před nějakou dobou přešla jihokorejská firma u tohoto modelu na aktualizace čtvrtletní. I s nimi se ale budou muset majitelé dodnes poměrně schopných telefonů rozloučit.

Install Official PixelExperience Plus Android 13 ON Galaxy Note 10+ 5G Galaxy Note 10+ Galaxy Note 1

Install Official PixelExperience Plus Android 13 ON Galaxy Note 10+ 5G Galaxy Note 10+ Galaxy Note 1

Bez nejnovějších bezpečnostních aktualizací se zvyšuje riziko bezpečnostních hrozeb. Mimo nákupu nového telefonu lze doporučit také některou z alternativních ROM, například Pixel Experience nebo LineageOS.

Používáte dodnes některý z telefonů Galaxy Note10?

Zdroj: SamMobile

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)