TOPlist

Samsung Galaxy Gear: Chytré hodinky budoucnosti představeny [aktualizováno]

0904-galaxy-gear-08-100052484-large

Stejně jako Sony se dnes světu předvedl i Samsung, který ukázal hned několik novinek. Jednou z nejočekávanějších jsou bezesporu chytré hodinky s názvem Gear, o kterých už se spekulovalo delší dobu zpět. Již více než týden před oficiálním představením jsme se dozvěděli, co se vlastně uvnitř hodinek skrývá, a pár dní zpět se dokonce objevil snímek hodinek. Pojďme se podívat, jak vlastně hodinky vypadají a co mají uvnitř.

EDIT: Do článku byly doplněny údaje o hardwaru a několik snímků samotných hodinek.

Design – zázrak se nekoná

Snímek, který putoval po internetu a ukazoval údajný prototyp, se moc kladných reakcí nedočkal. O to horší je fakt, že nové hodinky vypadají úplně stejně. Posouzení necháme pouze na vás, nás však design příliš nezaujal.

samsung-galaxy-gear

0904-galaxy-gear-08-100052484-large (1)

S novými hodinkami si i zavoláte

Oproti konkurenci nabízejí hodinky jednu zvláštnost – s hodinkami si i zavoláte. Co to znamená? Pokud se na displeji vašich hodinek objeví příchozí hovor, nemusíte vyndavat telefon z kapes. Jako telefonní aparát vám totiž poslouží samotné hodinky, které v sobě ukrývají mikrofon a reproduktor. Šikovné, že?

gear

S-Voice – chytrý rádce napoví

S-Voice – funkce, která byla představena Samsungem již dávno, se také přesunula do těchto hodinek. Jedná se o hlasového pomocníka, který hbitě plní vaše hlasové povely – vytočí kontakt, pošle SMS, můžete se zeptat na počasí atp.

gear1

Hodinky umí fotit? Ano!

A další zvláštnost – hodinky obsahují fotoaparát! Ano, dnes je normální, že se fotí telefonem nebo dokonce i tabletem, a nově se přidává další zařízení – hodinky. Samsung navíc předesílá, že se snažil, aby bylo pořízení snímku bleskové – stačí přejet prstem po displeji, ťuknout a snímek je pořízen. Ten navíc můžete ihned sdílet svým přátelům.

gear3

Další aplikace vylepší funkce

Stejně jako například konkurenční hodinky od Sony se i Gear dočkal svého „app storu“. Jednoduše se zde shromažďují aplikace určené pouze pro tento produkt a vylepšují tak základní funkce hodinek. Je celkem jisté, že se postupem času bude počet těchto aplikací zvyšovat.

gear4

Hardware jako mobily nejnižší třídy

Těšili jsme se, co se vlastně bude v útrobách těchto hodinek nacházet. Bohužel si musíme  vystačit s neoficiálními informacemi, neboť Samsung prozradil pouze velikost displeje a technologii – 1,63 palce a SuperAMOLED (jak jinak, že? :)). Stále však doufáme, že se spekulace vyplní, a uvnitř skutečně bude dvoujádrový procesor a 1GB RAM paměť.

V prezentaci Samsung téměř žádné podrobnosti o hardwaru hodinek neprozradil, ale bylo jasné, že se krátce po oficiálním uvedení objeví. A co tedy chytré hodinky pohání? V čele tepe jednojádrový procesor Exynos s frekvencí 800 MHz, který je doplněn 512MB RAM pamětí a 4GB vnitřním úložištěm. Displej se dočkal úhlopříčky 1,63″ a technologie Super AMOLED. Gear dostaly také 1,9MPx  fotoaparát, který dokáže natáčet mimo jiné HD video. Jelikož můžete s tímto zařízením také volat, obsahuje dva mikrofony a jeden reproduktor. O napájení se stará akumulátor s kapacitou 315 mAh.

gear5

Výdrž – 25 hodin při maximální zátěži

Velice nás zajímala výdrž na jedno nabití. Samsung sice tuto informaci přímo nezveřejnil, objevilo se však číslo 25+, což můžeme brát jako 25hodinovou výdrž při maximálním zatížení. No, přiznejme si – to je málo.

gear6

Zatím pouze pro majitele zařízení Samsung

Téměř každý počítal s tím, že se hodinky budou prodávat jako samostatný produkt, ke kterému nám stačí libovolný androidí telefon. Vypadá to, že to není úplně tak pravda. Samsung totiž předesílá, že jsou v současné době kompatibilní pouze přístroje Galaxy Note 3 a letošní Galaxy Note 10.1. Brzy by se měli dočkat také majitelé dalších zařízení od společnosti Samsung, zbylá zařízení jsou však zatím velkou neznámou. Doufejme, že se tento klenot zpřístupní všem uživatelům.

gear11

Dostupnost a cena

Podle oficiální prezentace bychom se měli hodinek a Galaxy Notu III dočkat již 25. září. Otázkou zůstává, zda tato informace platí také pro náš trh. Doufejme, že se přístroj příliš nezpozdí. Těšíte se?

Aktualizováno: Podle dosavadních informací byla cena v USA stanovena na 299 dolarů bez daně. Podle odhadu u nás tedy můžeme počítat s cenou až kolem 7 000 – 8 000 Kč.

Specifikace

  • displej: 1,63″, Super AMOLED, rozlišení 320×320 pixelů
  • procesor: 800 MHz, Exynos
  • paměť: 512MB RAM, 4GB vnitřní úložiště
  • fotoaparát: 1,9 MPx, video 720p
  • baterie: 315 mAh (minimálně 25 hodin výdrž)
  • Bluetooth 4.0 a LE
  • akcelerometr, gyroskop
  • 2 mikrofony a reproduktor

gear2 gear4 gear6 gear7 gear10 gear11 gear12 gear14 gear17 gear18 gear19 gear20

First Look: The Samsung Galaxy Gear watch that pairs with your phone

First Look: The Samsung Galaxy Gear watch that pairs with your phone

Samsung Galaxy Gear smartwatch first look

Samsung Galaxy Gear smartwatch first look

Samsung Galaxy Gear hands-on | Engadget at IFA 2013

Samsung Galaxy Gear hands-on | Engadget at IFA 2013

IFA 2013: Samsung Galaxy Gear smartwatch hands on

IFA 2013: Samsung Galaxy Gear smartwatch hands on

Líbí se vám nové hodinky společnosti Samsung?

zdroj: androidcentral.com (specs), androidcentral.com (obrázky)

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (33)