První kusy Samsung Galaxy Fold v problémech. Po dvou dnech používání selhává displej

samsung galaxy fold ohebny displej problem

Samsung před několika dny rozeslal první kusy ohebného telefonu Galaxy Fold na recenze. Jenže rovnou čtyřem americkým technologickým novinářům během krátké doby selhal displej. Telefony v tu dobu testovali pouze dva dny. Samsung už na tyto problémy reagoval, společnost neplánuje odložení vydání telefonů na trh.

Ohebný displej Samsung Galaxy Fold v problémech

Displej ohebného telefonu se rozbil novinářům z CNBC, Bloombergu, The Verge a známému technologickému youtuberovi MKBHD. Zajímavé je na tom, že dva z nich odstranili speciální fólii na displeji, o které si mysleli, že jde o klasickou ochranu. Tato fólie ale na ohebném telefonu funguje odlišně a odhaduje se, že to přispělo k selhání displeje. Dva další novináři ale fólii na displeji nechali a přesto jim displej přestal fungovat.

Fólie slouží jako speciální vrstva, která chrání OLED panel, nicméně Samsung všem recenzentům neřekl, že by měla zůstat na displeji. Přímo na krabici existuje malé upozornění o tom, že se fólie nemá odstraňovat, nicméně dá se jednoduše přehlédnout. Na první pohled selhaly prozatím čtyři kusy, což se zdá jako malý počet, nicméně na druhou stranu celkově je v oběhu velmi malý počet kusů, protože do prodeje se ohebný telefon ještě nedostal.

Spekulovalo se nad tím, že Samsung odloží prodej ohebných telefonů. Nicméně nestalo se tak, alespoň prozatím. Korejská společnost oznámila, že malý počet kusů určených na recenze má problém s displejem. Jeden z důvodů je právě odstranění fólie, která je součástí struktury ohebného displeje. Samotné problémy s displejem prověřují a momentálně neznají příčinu problému.

Začátek prodeje telefonů to neovlivní. Společnost však dodala, že se ujistí, aby informace o odstranění fólie byly zřetelně doručeny zákazníkům a nestávaly se podobné problémy.

Co říkáte na problémy Samsung Galaxy Fold?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)