Samsung chce pro Galaxy zařízení vyrábět unikátní procesory

Samsung Galaxy exkluzivní procesor

Korejský technologický gigant Samsung Electronics chce dle slov svého šéfa TM Roha vyrábět další vlastní procesory pro telefony, tablety a možná i další zařízení značky Galaxy. Informují o tom korejská média, která se odkazují na jednání představenstva se zaměstnanci. Mimo jiné i kvůli nedávné kauze s výkonnostními benchmarky prý firma hodlá zvolit cestu exkluzivních čipsetů, které budou na míru šité jen jejím produktům. Obdobný přístup dopřává svým zařízením například firma Apple, které to velmi dobře vychází.

Samsung Exynos 2200

Pokud vám hned přišly na mysl procesory Exynos, tak ty jsou právě příkladem součástky, která je sice primárně využívána pro interní použití, ale přece jen to není exkluzivní. Najdeme je totiž historicky i v telefonech Vivo, Motorola nebo Meizu. Právě přizpůsobování čipsetu pro využití v širší škále zařízení vede k tomu, že nelze výkon vždy vyladit k dokonalosti. Jsme zvědaví, kdy se tyto plány případně začnou naplňovat a které telefony či tablety (nebo i hodinky?) slibované procesory dostanou.

Věříte Samsungu, že se mu podaří překonat Exynos?

Zdroj: phandroid

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)