Samsung Galaxy Chromebook 2 oficiálně: o 50 % nižší cena a QLED displej

chromebook

Na loňském veletrhu CES Samsung představil svůj Chromebook, který mimo jiné zaujal AMOLED panelem. Nyní však oficiálně představuje Samsung Galaxy Chromebook 2, který používá QLED technologii. Pojďme si tedy nový model představit.

Samsung Galaxy Chromebook 2 oficiálně

Jedná se o laptop, který je možné ohnout o 180 stupňů, přičemž dominantou je zde 13,3″ dotykový panel s Full HD rozlišením. Kromě podpory HDR zaujmou také tenké rámečky a podpora pera tlakového pera USI. První generace začínala na 1 000 dolarech a šla cestou prémiovosti. Ta druhá na to jde trochu jinak. Váží totiž 1,23 kg a je 13,9 mm tlustá, což jsou vlastně stále dobré hodnoty, ovšem jsou vyšší než v případě loňského modelu. Notebook však stojí o půlku méně. Za cenu 550 dolarů (asi 11 700 korun) však získáte laptop, kterému pod kapotou tiká Intel Celeron 5205U. Jestliže chcete lepší procesor, budete si muset připlatit za Intel Core i3 10110U. Můžete si dále vybrat mezi 4 nebo 8 GB LPDDR3 RAM a 64 či 128 GB úložiště. Nechybí však ani slot na microSD karty.

O výdrž se pak stará 45,5 Wh baterie, která má vydržet až 14 hodin při běžném používání. Pro videohovory jde zde připravena 720p kamera a nechybí dva 5W reproduktory. Co se týče konektivity, nechybí Wi-Fi 6, Bluetooth 5.0, dva USB-C porty a audio jack. Notebook má jít do prodeje na konci března.

Jak se vám notebook zamlouvá?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)