Nově představená Samsung Galaxy Buds Live v sobě mají trochu revoluce

představení Samsung Galaxy Buds Live

V rámci velké prezentační akce Galaxy Unpacked jihokorejské firmy Samsung došlo také k představení nových sluchátek Galaxy Buds Live. Poměrně dost věcí jsme se k této novince dozvěděli už dříve, ale teď jsme veškeré parametry dostali na stříbrném podnosu přímo od výrobce. Oficiálně tedy víme například to, že sluchátka mají žádanou funkci pro aktivní potlačení hluku. Vzhledem k tomu, že mají Galaxy Buds Live takzvanou otevřenou konstrukci, jde o revoluční počin. Doposud byla tato funkce doménou uzavřených sluchátek.

 

Aktivní potlačení hluku (Active Noise Cancellation nebo Control – ANC) se prý v tomto případě soustředí na zvuky pod hranicí 700 Hz, které typicky vytvářejí třeba autobusy nebo vlaky. Sluchátka ale mají současně schopnost propustit k uším svého nositele například hlášení z rozhlasu. Na nádraží by tak neměl být uživatel ochuzený nejen o kvalitní poslech, ale i o důležité informace o odjezdech. O příjem okolního zvuku i hlasu uživatele se v nových Samsung sluchátkách starají dva vnější a jeden vnitřní mikrofon, který dokonce umí vnímat a zohledňovat i pohyb čelisti.

Jak padnou do ucha?

Samsung přibaluje ke sluchátkům speciální silikonová “křídélka”, kterými se vyplňuje prostor mezi plastovou “fazolkou” a ušním boltcem. K dispozici budou tři různé velikosti.

představení Samsung Galaxy Buds Live barvy

Samsung ukázal při představení Galaxy Buds Live nový kodek

Mezi další zajímavé novinky, které odlišují nová Buds Live od Buds Plus z letošního jara (vyjma zjevné změny designu), patří nový zvukový kodek. Kromě již běžných AAC a SBC Samsung nasadil i vlastní škálovatelné řešení. Nový kodek je schopný reagovat na sílu Bluetooth připojení a může tedy měnit kvalitu přenášeného audia tak, aby nevypadávalo, ale jen dočasně snížilo nároky na přenos.

Patrných vylepšení se dočkalo také nabíjení. Samsung při představení Galaxy Buds Live zmínil, že sluchátka mohou vydržet hrát až 29 hodin na jedno nabití. Pouhých 5 minut nabíjení vybitých sluchátek přitom může zajistit hodinu poslechu. Celková výdrž je závislá na tom, zda je spuštěno ANC, jestli se sluchátka využívají jen k poslechu nebo i k časté řeči a jestli je aktivní komunikace se Samsung asistentem Bixbym. Ten je, pokud je funkce zapnutá, připraven přijímat skrze sluchátka okamžité rozkazy.

Varianty výdrže vypadají takto…

 • přehrávání (převážně jen poslech)
  • 6 hodin / 21 hodin s pouzdrem – při zapnutém ANC nebo Bixbym
  • 5,5 hodiny / 20 hodin s pouzdrem – při zapnutém ANC i Bixbym
  • 8 hodin / 29 hodin s pouzdrem – při vypnutém ANC i Bixbym
 • řeč (časté využívání mikrofonu)
  • 4,5 hodiny / 17 hodin s pouzdrem – při zapnutém ANC
  • 5,5 hodiny / 19 hodin s pouzdrem – při vypnutém ANC

Co ještě nebylo zmíněno? O zvuk (věříme, že opět parádní) se starají 12mm měniče od AKG. Nabíjení je možné také bezdrátovým způsobem díky Qi standardu a sluchátka disponují ochranou IPX2. Při představení Samsung Galaxy Buds Live pochopitelně zazněla i cena. Ta byla stanovena na 5 499 Kč. Nové “fazolky” u nás budou dostupné od 21. srpna a to v barvách Mystic Bronze, Mystic White a Mystic Black.

Co říkáte na nová sluchátka od Samsungu?

Zdroj: Samsung Galaxy Unpacked

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)