Samsung představil dostupné laptopy s 18 hodinovou výdrží a QLED displeji

Samsung Galaxy Book Flex2 Alpha oficiálně

Samsung na své včerejší akci oficiálně představil několik nových notebooků, mezi kterými však chyběl model Samsung Galaxy Book Flex2 Alpha. Ten byl totiž tak trochu tiše uveden až na oficiálním webu, ovšem přímo na konferenci se k němu společnost nevyjádřila. Na první pohled jde však o poměrně zajímavý model a tak by byla škoda si jej nepředstavit.

Samsung Galaxy Book Flex2 Alpha oficiálně

Samsung Galaxy Book Flex2 Alpha je nástupcem modelu Galaxy Book Flex a k dispozici bude ve 13,3″ a 15,6″ verzi. Displej lze otáčet o 360 stupňů, podobně jako to umí jiné laptopy Samsung nebo třeba Lenovo Yoga. Obě verze disponují QLED displejem s maximálním jasem 600 nitů, rozlišením 1920 x 1080 pixelů a podporou S Pen. O výkon se starají procesory Intel poslední generace. Na výběr je z i5-1135G7 nebo i7-1165G7. Oba dva mají grafický čip Intel Iris Xe a sekundovat mu může až 16 GB LPDDR4x RAM na frekvenci 4267 MHz a až 512 GB SSD.

Z portové výbavy stojí za zmínku dvě USB-A 3.2, jedno USB-C, nechybí ani HDMI, microSD či audio jack. Asi největší zajímavostí na tomto laptopu je výdrž baterie. Samsung totiž slibuje až 18,5 hodiny běžného používání a nechybí ani 40 W rychlé nabíjení. Můžeme počítat také s exkluzivními Samsung aplikacemi jako Samsung Gallery, Dex, Flow, Notes, Recovery, Update. Laptop je zatím k dispozici pouze v USA a základní model s i5, 8 GB RAM a 256 GB SSD vychází na 849 dolarů, což je asi 18 000 korun.

Jakou výdrž baterie má váš notebook?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)