Očekávaný Samsung Galaxy A73 5G se blíží. Dostane 108Mpx foťák

galaxy a73 render

Zřejmě nikoho nepřekvapí, že Samsung chystá nástupce telefonů z řady Galaxy A, které jsou dosud mezi uživateli velice populární. Nedávno jsme se dočkali modelů Galaxy A13 a Galaxy A23, ovšem brzy by se nám měly odhalit také telefony vyšší střední třídy. V tomto článku se budeme bavit o modelu Galaxy A73 5G, který je podle všeho za dveřmi.

Samsung Galaxy A73 5G klepe na dveře

Telefon byl nyní certifikován na standardizační organizaci Bluetooth Special Interest Group, přičemž má přijít ve dvou verzích SM-A736B a SM-A736B_DS. Písmenka DS na konci značí podporu pro dvě SIM karty. Dále vyplynulo, že bude telefon disponovat technologií Bluetooth 5.0. Zároveň jsme včera mohli ten stejný model vidět v benchmarku Geekbench, který odhalil klíčové specifikace. Pod kapotou má tikat čipset Qualcomm Snapdragon 778G v kombinaci s 8 GB RAM a systémem bude pochopitelně Android 12.

samsung galaxy a73 5g bluetooth

Podle dalších informací má Samsung Galaxy A73 5G dostat 6,7palcový AMOLED panel se 120Hz obnovovací frekvencí a Full HD+ rozlišením. Nebude samozřejmě chybět ani IP67 certifikace a těšit se můžeme také na 108Mpx hlavní fotoaparát.

Jaký máte názor na řadu Galaxy A?

Zdroj: GSMArena, Zoutons

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)